تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

با استفاده از تزریق بوتاکس می توانید در کمترین زمان به یک پوست زیبا و جوان دسترسی پیدا کنید. با افزایش سن خطوط و چین و چروک هایی بروی پوست ایجاد می شود که می توان با تزریق بوتاکس این خطوط را از بین برد. پس از آن که بوتاکس در ناحیه مورد نظر تزریق شد در عضله آن قسمت جذب خواهد شد و عضلات بطور موقت غیر فعال می شوند که همین امر موجب می شود خطوط و چین و چروک های پوست از بین بروند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی سم است که می تواند با نفوذ در عضله مورد نظر به طور موقت عضله آن ناحیه را فلج نماید. تزریق بوتاکس هیچ گونه آسیبی را به بدن وارد نمی کند دقت در انتخاب متخصص پوست و مو می تواند در دریافت بهترین نتیجه از این تزریق شما را کمک نماید.

مزایای تزریق بوتاکس

  • از بین بردن چین و چروک صورت
  • از بین بردن خط اخم و خط لبخند
  • ازبین بردن خطوط مابین ابروها
  • رفع خطوط ریز اطراف دهان
  • از بین بردن خطوط عرضی پیشانی
  • رفع مشکل افتادگی ابرو
  • کاهش تعریق کف دست و زیر بغل با تزریق بوتاکس
  • درمان درد میگرن
  • درمان درد های موضعی

کاهش تعریق با تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس علاوه بر زیبایی کاربرد های درمانی بسیاری دارد، یکی از کاربردهای درمانی این تزریق کاهش تعریق زیاد زیر بغل و کف دست ها می باشد.

برای کاهش تعریق زیر بغل حدود 10 تا 15 نقطه از زیر بغل بوتاکس تزریق می شود که پس از گذشت چند روز بوتاکس تزریق شده در ناحیه مورد نظر باعث توقف عملکرد عصبی می شود. تزریق بوتاکس در این نواحی بدون درد خواهد بود.

تزریق-بوتاکس-1

مدت ماندگاری بوتاکس

مدت ماندگاری بوتاکس در هر فردی متفاوت است و به طبیعت بدن افراد بستگی دارد همچنین میزان فعالیت بدنی افراد در مدت ماندگاری این تزریق تاثیر گذار می باشد به عنوان مثال مدت ماندگاری اثر بوتاکس در افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند نسبت به سایرین کوتاه تر است.

یکی از عواملی که در مدت ماندگاری بوتاکس تاثیر گذار است نوع بوتاکس و کیفیت آن است در صورتی که بوتاکس تزریق شده دارای کیفیت نامرغوبی باشد در اثر گذاری بوتاکس و مدت ماندگاری آن بسیار تاثیر می گذارد و همچنین می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه آورد. به هیچ عنوان برای تزریق بوتاکس به مراکز نامعتبر مراجعه نمایید زیرا این تزریق حتما باید توسط یک پزشک انجام شود.

در مدت ماندگاری و اثر گذاری بوتاکس نحوه آماده سازی و تزریق این ماده بسیار تاثیر گذار می باشد در صورتی که بوتاکس در ناحیه مورد نظر تزریق نشود و یا تزریق خیلی سطحی انجام شود و یا تزریق بیش از اندازه باشد، علاوه بر کم شدن اثر این ماده در مدت ماندگاری این تزریق تاثیر می گذارد و ممکن است ماندگاری این ماده در پوست کم تر شود. در نتیجه تزریق بوتاکس باید در ناحیه صحیح و در دوز مناسب صورت گیرد.

سوالات متداول در تزریق بوتاکس

در این قسمت به برخی از سوالات متداول تزریق بوتاکس پاسخ داده می شود تا قبل از این تزریق اطلاعات لازم را بدست آورید و از تزریق غیر اصولی بوتاکس مصون بمانید زیرا ممکن است تزریق بوتاکس عوارض جبران ناپذیری را به همراه آورد.

آیا این تزریق عوارضی را به همراه می آورد؟

برای انجام این تزریق باید از مارک های کاملا شناخته شده و استاندارد استفاده شود تا عوارض را برای افراد بوجود نیاورد. در زیر به برخی از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس اشاره شده است:

بروز حساسیت

بروز قرمزی شدید

افتادگی پلک

تزریق مجدد بوتاکس هرچند وقت یک بار باید انجام شود؟

مدت ماندگاری بوتاکس بین 2 تا 6 ماه است و پس از گذشت این مدت اثر بوتاکس از بین میرود و دو مرتبه برای از بین بردن خطوط و محو آن ها بوتاکس باید تزریق شود.

آیا در تزریق بوتاکس عمق خطوط و چین و چروک تاثیر گذار است؟

عمق خطوط و چین و چروک در مدت ماندگاری بوتاکس و اثر گذاری این ماده تاثیر گذار نیست

تزریق-بوتاکس-2

تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل در چیست؟

بوتاکس ماده است که موجب کم شدن حرکات ماهیچه ها می شود. فعالیت بیش از حد ماهیچه ها از علت های بروز چین و چروک و خطوط پوست صورت است که با تزریق بوتاکس در این ناحیه ها فعالیت ماهیچه ها کم تر می شود و در نتیجه چین و چروک و خطوط پوست محو می شوند.

در صورتی که از تزریق ژل برای پرکردن نقاطی که برجستگی خود را از دست داده اند استفاده می شود. در نتیجه تزریق ژل و تزریق بوتاکس کاربردهای متفاوتی دارند.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس

چین و چروک و خطوط ایجاد شده بروی پوست صورت بسته به ژنتیک فرد می تواند در اواخر 20 سالگی یا اوایل 40 سالگی ایجاد شود که با استفاده از تزریق بوتاکس می توان این چین و چروک را از بین برد.

مراقبت بعد از بوتاکس

به مدت 1 ساعت پس از تزریق بوتاکس با عضلات صورت بازی کنید زیرا در اثر بخشی بیشتر بوتاکس بسیار تاثیر گذار است به عنوان مثال اخم کنید یا ابروهای خود را بالا ببرید. به این نکته توجه نمایید که به هیچ عنوان ناحیه ای که در آن بوتاکس تزریق شده است را ماساژ ندهید.

پس از تزریق بوتاکس به مدت 4 ساعت سر خود را به سمت پایین خم نکنید و دراز نکشید.

در صورت مشاهده ورم و کبودی از کمپرس یخ می توانید استفاده نمایید.

پس از تزریق بوتاکس به مدت 4 ساعت در معرض گرما قرار نگیرید.

با استفاده از چندین بالش پس از تزریق بوتاکس سر خود را بالا نگه دارید.

به مدت 24 ساعت پس از تزریق به هیچ عنوان از مواد آرایشی استفاده نکنید.

در افرادی که برای بار اول این تزریق را انجام می دهند ورم پلک و احساس سنگینی در روز های اولیه وجود دارد که این یک امر طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد و به مرور زمان برطرف می شود.

در صورتی که با انجام دادن این تزریق با عوارضی مانند افتادگی پلک و یا دوبینی شدید مواجه شدید به پزشک خود مراجعه نمایید. برای جلوگیری از بروز عوارض احتمالی در انتخاب پزشک خود بسیار دقت نمایید.

نتیجه تزریق بوتاکس

در صورتی که تزریق بوتاکس کاربرد زیبایی داشته باشد با استفاده از این تزریق می توان ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر طناز فخیم

درباره نویسنده

پاسخ

دو × 3 =