تزریق چربی

تزریق چربی

بافت چربی در تمامی بدن منتشر بوده و علاوه بر قوام دادن به پوست و تامین نیاز های تغذیه ای افراد، نقش ضربه گیر و محافظ اعضای زیر پوست از آسیب های محیطی را نیز بر عهده دارد. تزریق چربی روشی شناخته شده و ایمن است که در آن بافت چربی به عنوان حجم دهند( یا فیلر طبیعی) برای پر کردن خطوط و چین و چروک ها و تامین حجم از دست رفته و زیبا کردن نواحی مختلف صورت و بدن به کار می رود. استفاده از چربی محدودیت سنی و جنسی ندارد و با توجه به این که بافت چربی استخراج شده از بدن خود فرد بوده و ماده ای بیگانه یا مصنوعی برای بدن تلقی نمی شود، به خوبی در محل تزریق شده پذیرفته شده و بدون داشتن خطر ایجاد واکنش های حساسیتی یا پس زده شدن، تدریجاً جزو بافت طبیعی و ساختار آن ناحیه می شود.

گفته می شود که یکی از مزایای تزریق چربی در این است که چربی را از خود فرد می گیرند و مجددا به دیگر نقاط بدن یا صورت تزریق می کنند که هیچ گونه خطری را برای متقاضی به همراه ندارد.

تزریق چربی

کاربرد تزریق چربی

بیشترین کاربرد تزریق چربی در موارد زیبایی صورت و برای ترمیم چین و چروک های طبیعی یا ناشی از افزایش سن این ناحیه به کار می رود.

خط خنده، خطوط عمیق اخم، زیر چشم و اطراف پلک ها ( بخصوص در افرادی که حدقه هایی فرورفته و تیره دارند)، فرورفتگی های گونه ها و شقیقه ها جزو مواردی هستند که با تزریق چربی بهبود قابل ملاحظه ای پیدا می کنند. برجسته کردن لب، گونه و چانه به منظور زیبایی نیز امکان پذیر است. یکی از بهترین کاربردهای تزریق چربی در اصطلاح اسکار( یا جوشگاه) ناشی از آکنه یا سوختگی یا زخم است.

بیشتر بخوانید
تزریق بوتاکس

از تزریق چربی برای فرم دادن و زیبا سازی باسن و سینه های خانم ها نیز استفاده شده است.

مزایای تزریق چربی

از آن جایی که چربی استخراج شده بافت طبیعی بدن خود فرد است، کدهای ژنتیکی شناسایی کاملا مطابق با سیستم ایمنی بدن داشته و به هیچ عنوان امکان آلرژی و پس زدن پیوند یا حرکت در زیر پوست وجود ندارد. همچنین مقدار کافی از آن در تمام بدن وجود داشته و از نواحی مختلف بدن نیز می توان برای برداشت چربی استفاده کرد، گرچه باسن، ران ها، زیر شکم و پهلو ها جزو نواحی معمولی و متداولی هستند که برای برداشت چربی از آن ها استفاده می شود مزیت دیگر آن دوام طولانی تر آن نسبت به پر کننده های دیگر ( همچون اسید هیالورونیک) است و تا حدود یک سال-یا گاه بیش از این مدت باقی می ماند. همچنین امکان نگه داری از چربی در فریزر تا حد 6 الی 12 ماه نیز وجود دارد، بنابراین در صورت نیاز به تزریق مجدد دیگر نیازی به استخراج چربی نیست و با هزینه ای اندک می توان از ذخیره خود فرد برای ترمیم و بهبود وضع موجود سود جست.

عوارض تزریق چربی

تزریق چربی بجز کبودی و تورم ناحیه ی تزریق که گاه 7 تا 14 روز ادامه می یابد، عارضه ای در بر ندارد. عدم قرینگی مختصر، قابل ترمیم و روتوش است. تزریق بیش از حد چربی می توان در روند خون رسانی ناحیه تزریق اختلال ایجاد کرده و باعث از بین رفتن چربی شود، بنابرین باید تشخیص حجم مورد نیاز تزریق را به پزشک و تیم درمانی واگذار کرد و اصرار بر زیاد تزریق کردن نداشت. دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو در این زمینه مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

امروزه اغلب خانم ها از عارضه چین و چروک در صورت خود رنج می برند و خواهان رفع نمودن این مشکل می باشند، با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، راههای فراوانی در زمینه زیباسازی و جوانسازی پوست صورت ایجاد شده است که می توان به : تزریق فیلر، تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق ژل و… اشاره کرد که کارایی هر کدام مقداری متفاوت تر از دیگری است اما در کل صورتی بدون عیب و یراد را برای متقاضی به همراه دارد.

بیشتر بخوانید
سن مناسب برای تزریق چربی

تزریق ژل زیر چشم و پیشانی

تزریق چربی

باید گفت که این روش به گونه ای است که چربی هایی را از قسمت بدن خود متقاضی می گیرند و در محل هایی  که دچار کاهش حجم شده است مثل شقیقه ها، گونه ها، گودی زیر چشم؛ نازک شدن لب ها و… را تزریق می کنند. خانم ها تزریق به صورت را بیشتر از هر نقطه ای دیگری از بدن را می پسندند.

تزریق ژل

تزریق ژل در پوست، به منظور پرکردن چین ها و چاله های عمیق در پوست صورت می گیرد. مثلاً خطوط عمیق در ناحیه اخم  یا خطوط خنده و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و هم چنین برای گونه گذاری بانوانی که دچار لاغری صورت هستند و یا این که صورت نسبت به بدن لاغرتری دارند، مناسب ترین گزینه می باشد.  فیلرها هم چنین برای ضخیم و حجیم کردن لب ها و بهتر کردن ظاهر زخم های فرو رفته نیز به کار می روند.

برخی تفاوت ها در تزریق ژل و چربی

می توان گفت که جنس ماده ی تزریق شده یکی از تفاوت های عمده ای این دو روش می باشد. در تزریق چربی ماده تزریق شده از نوع بافت خود بدن متقاضی است در حالی که ژل  یا فیلر ماده ای صنعتی و ساختگی می باشد.

دوام و ماندگاری تزریق چربی بیشتر و بلندتر از تزریق ژل می باشد.

احتمال جابه جایی مواد در تزریق چربی صفر می باشد در حالی که در تزریق ژل جا به جایی رخ می دهد.

چربی باعث کلاژن سازی می شود زیرا از بافت های بنیادی بدن خود فرد می باشد درحالی که ژل فقط خاصیت پرکنندگی را دارد.

به منظور رسیدن به نتایج بیشتر و مطلوب تر بهتر است به یک متخصص پوست و موی حاذقی مراجعه شود که ما در این مقاله خانم دکتر طناز فخیم را معرفی می نماییم. ایشان با داشتن تخصص کافی بهترین خدمات را به متقاضی ارائه می دهد.

تزریق چربی محدودیتی خاصی را ندارد و امکان تزریق آن در هر نقطه از صورت وجود دارد، در حالی که تزریق ژل را متخصص پوست و مو در نقاطی مانند: خط خنده، لب ها، گونه می توان اعمال نمود.

بیشتر بخوانید
کاندیدای مناسب برای تزریق چربی نانوفت

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

drfakhim

پاسخ

3 + 5 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه