لیفت ابرو با نخ چه تاثیری در زیباتر شدن چهره دارد؟

با گذر زمان و بالارفتن سن، بسیاری از افراد مشکل افتادگی ابرو پیدا می کنند. این اشخاص نباید نگران باشند، زیرا با پیشرفت علم روش های بسیاری برای جوانسازی صورت به وجود آمده است، که یکی از آن ها لیفت ابرو با نخ می باشد. لیفت ابرو با نخ، یکی از تکنیک های زیبا سازی صورت می باشد که سبب زیباترشدن چهره و جوانسازی آن می شود. این تکنیک، سبب شاداب تر شدن صورت در چهره هایی که عبوس به نظر می رسند یا ابروهایشان همیشه در هم است، می شود. برخی از افراد در بدو تولد دچار مشکل افتادگی ابرو هستند و این امر سبب کاهش اعتماد به نفس در آن ها شده و باعث می شود که به دنبال راهکاری برای رفع آن باشند، زیرا ابرو بخش مهمی در صورت می باشد و تغییرات در ابرو، سبب تغییر قابل توجهی در چهره می شود. چنانچه لیفت ابرو با نخ در کنار سایر روش های جوانسازی و لیفتینگ صورت انجام بگیرد، می تواند نتایج بسیار قابل قبولی داشته باشد. دراین مقاله قصد داریم در مورد نحوه انجام لیفت نخ با ابرو، مزایا، عوارض، قیمت و … اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید…

 

 

لیفت ابرو با نخ چیست؟

لیفت ابرو با نخ، که گاهی به عنوان لیفت پیشانی هم شناخته می شود، با هدف بالا کشیدن ابرو انجام می گردد تا ظاهری جوان تر و با طراوت تر در قسمت بالایی چهره ایجاد شود. عواملی مانند افزایش سن، جاذبه زمین، کم شدن خاصیت کشسانی پوست، انقباض مکرر ماهیچه هلالی ابرو می تواند سبب افتادگی ابروها به سمت پایین شود. هم چنین ممکن است کاهش حجم پلک بالایی نیز سبب افتادگی ابروها شود. لیفت ابرو با نخ، مناسب ترین گزینه برای برگرداندن زیبایی به ابرو و ظاهر افراد می باشد. دراین روش، پوست اضافی که سبب ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم شده است، برداشته می شود تا برآمدگی های ایجاد شده ناشی از پوست اضافه، برطرف گردد. در نهایت ابروها کشیده تر و پوست پیشانی نیز صاف تر و با طراوت تر می شود و این موضوع به جوان تر شدن پوست و در کل چهره فرد کمک بسزایی می نماید. کسانی که به دلیل های مختلف، پیشانی پر چروکی دارند، می توانند از بالاکشیدن ابروها با نخ استفاده نمایند.

مزایای لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ، سبب می شود که پوست اضافی پلک های بالا کم شود و ابرو حالت کمانی و زیبا پیدا کند، همچنین چین و چروک های پیشانی و خط اخم کاهش پیدا می کند و خطوط پنجه کلاغی دور چشم رفع می شود. این امر سبب رفع چروک های افقی پیشانی شده و صورت را جوان تر و شاداب تر می کند. این تکنیک برای کسانی که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند و دوران نقاهت طولانی و یا بیهوشی را تجربه کنند، بسیار مناسب می باشد.

از مزایای لیفت ابرو با نخ می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

نتایج طبیعی

یکی از مهم ترین مزیت های لیفت ابرو با نخ، این است که نتایج بسیار طبیعی و زیبا به همراه دارد. نخ های با ظرافتی که در این روش استفاده می شود، مشکلات صورت را رفع کرده و به صورت جلوه بسیار زیبایی می بخشد. این کار بدون تغییر شکل یا ویژگی صورت انجام می شود.

 

ریکاوری سریع

دوره ریکاوری یا نقاهت لیفت ابرو با نخ، حداکثر 5 روز طول می کشد. بر خلاف جراحی لیفت، در این مدت نیاز به مراقبت های ویژه ای ندارید و می توانید به کارهای روزمره خود مشغول شوید. اما رفتن به محل کار و یا فعالیت های ورزشی توصیه نمی شود.

هزینه مناسب

لیفت ابرو با نخ، درمقایسه با جراحی لیفت هزینه بسیار کمتری دارد. عمل جراحی لیفت نیاز به عمل بیهوشی، اتاق عمل بیمارستانی، تیم کامل جراحی و … دارد. مواردی که در لیفت ابرو با نخ وجود ندارد و باعث تفاوت قیمت چشمگیر این دو روش می شود. به همین علت لیفت ابرو با نخ، هزینه بسیار مناسبی دارد.

از بین رفتن سریع اثرات درمان

در طول مدت زمان 5 تا 7 روزه که دوره نقاهت طی می شود، تقریبا تمام نشانه های انجام لیفت با نخ ناپدید می شود. زیرا نخ ها در زیر لایه های عمقی پوست قرار می گیرند، پس با چشم مسلح دیده نمی شوند. سوراخ هایی که برای وارد کردن نخ توسط بهترین متخصص پوست و مو در تهران ایجاد می شود، با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

ایمنی بالا

از لیفت ابرو با نخ می توان در نواحی ابرو یا پلک استفاده کرد. این امر نشان دهنده این است که لیفت ابرو با نخ را می توان در حساس ترین نواحی هم استفاده کرد. مثلا می توان به وسیله آن پلک های افتاده را لیفت کنیم. این روش با ایمنی بالا و بی خطر و با حداقل عوارض انجام می شود.

 

 

بالا-بردن-ابرو-با-نخ

 لیفت ابرو با نخ چگونه انجام می شود؟

لیفت ابرو با نخ، روشی کم تهاجمی است که نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و با بیهوشی موضعی انجام می شود. انجام این روش جوانسازی، زیر یک ساعت زمان لازم دارد. زمان ریکاوری کوتاه و چند روز می باشد و طی این چند روز، محل ورود نخ ها که توسط سوزن های مخصوص کوچک به زیر پوست هدایت می شوند، محو می شود.

انواع روش های لیفت ابرو با نخ عبارتند از :

 • لیفت ابرو با نخ معلق (Free Floating Thread) : همان طور که از اسم این روش مشخص است، دراین درمان از یک سری نخ استفاده می شود که با استفاده از بی حسی موضعی وارد پوست شده که نتیجه آن به مدت 1 الی 2 سال ماندگار خواهند بود.
 • لیفت ابرو با نخ ثابت (Fixed Thread) : در این روش که معمولا ماندگاری بالایی دارد، پوست اضافه قسمت پیشانی نیز برداشته می شود. در این روش، میزان کبودی بیشتر می باشد، اما نتیجه آن مطمئن تر است.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ

 • نخ بخیه استفاده شده در لیفت ابرو با نخ معمولا بعد از یک هفته جذب پوست می شوند.
 • بلافاصله بعد از لیفت ابرو با نخ می توانید به فعالیت های روزانه بازگردید، ولی با توجه به اینکه ممکن است محل تزریق قرمز یا دچار تورم شده باشد، پیشنهاد می شود تا چند روز بعد از درمان برای مناسبت های خاصی برنامه ریزی نکنید.
 • هنگام خواب سر را در زاویه 45 درجه بالاتر از بدن قرار دهید و رو به بالا بخوابید تا به پیشانی فشار وارد نشود.
 • به مدت یک هفته از فشار دادن و مالش پیشانی خودداری کنید.
 • 12 ساعت بعد از درمان می توانید صورت خود را بشویید.
 • در صورت احساس ناراحتی و درد می توانید از قرص پاراستامول 500 هر شش ساعت یک عدد مصرف نمایید.
 • از بلند نمودن وسایل سنگین وفعالیت شدید بدنی به مدت دو هفته اجتناب نمایید.
 • ممکن است قرمزی یا تورم در موضع درمان رخ دهد.
 • از کمپرس آب یخ می توانید چهار تا پنج بار و هر بار به مدت بیست دقیقه روی پیشانی استفاده کنید.

عوارض انجام لیفت ابرو با نخ

 • قرمزی و تورم درموضع درمان ممکن است بوجود آید، که جای نگرانی ندارند و بعد از چند روز از بین می رود.
 • عفونت یا خونریزی که بسیار نادر است. در صورت عفونت می توان با مصرف آنتی بیوتیک آن را درمان کرد.
 • گرانولما که ممکن است به علت محکم شدن زیاد نخ ها بوجود آید.

قیمت لیفت ابرو با نخ

قیمت لیفت نخ با ابرو، به عوامل مختلفی مانند منطقه تحت درمان، شرایط متقاضی، نوع نخ و تعداد نخ های مصرفی بستگی دارد. همچنین این هزینه می تواند به علت دستمزد پزشک بسته به تجربه او و موقعیت کلینیک نیز متغیر باشد. این روش، در مقایسه با سایر روش ها و یا عمل جراحی بسیار مقرون به صرفه می باشد جهت اطلاع از هزینه لیفت ابرو با نخ به مطب دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

 

 

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

7 + شانزده =

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه