مراحل انجام تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی

پس از ضد عفونی کردن ناحیه ی مورد نظر برای برداشت چربی بی حسی موضعی با تزریق داروی بیحسی داده شده، سپس با استفاده از سرنگ های مخصوصی که سرسوزن های خاصی به نام کانولا به آن ها متصل شده است، چربی از بدن خارج می شود چربی استخراج شده با سرم شستشو داده می شود و خون و سایر موارد از آن جدا می شود و پس از ضد عفونی و بیحس کردن ناحیه مورد نظر برای ترمیم، تزریق با کانولاهای مخصوص انجام می پذیرد و کل این موارد در زمانی بسته به حجم چربی مورد نیاز و منطقه درمان متفاوت است. برای بهبود نتایج و طولانی تر ماندن تزریق چربی می توان از ترکیب پی آر پی ( پلاسمای غنی شده از پلاکت) با چربی نیز استفاده کرد و این مخلوط را تزریق کرد.

نحوه تزریق چربی

ماندگاری چربی بعد از تزریق

ماندگاری چربی در نواحی از صورت که تحرک زیادی دارند همچون کنار دهان، چانه و لب ها کمتر از سایر نقاط بدن است و جذب چربی نیز سریع تر اتفاق می افتد، بنابرین گاهی نیاز به یک یا دوبار تزریق مجدد در فواصل زمانی چند ماهه وجود دارد. در روشی که دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو به کار می برد در نخستین بار حجم چربی خارج شده زیادتر از حد نیاز است ومازاد این چربی در شرایط استریل در فریزر نگهداری شده و در صورت نیاز برای رتوش و ترمیم استفاده می شود.

میزان ماندگاری چربی در نواحی تزریق شده از فردی به فرد دیگر متفاوت است و نمی توان برای همه افراد یک عدد ثابت را در نظر گرفت. بطور متوسط سی تا چهل درصد از چربی تزریق شده در مرحله اول تا یک سال باقی می ماند و بخشی از این چربی باقی مانده هم جزو بافت همان منطقه شده و به رشد و زندگی خود ادامه می دهد.

بیشتر بخوانید
سوالات متداول در تزریق بوتاکس

به یاد داشته باشید که همیشه تزریق چربی نیاز به روتوش دارد و این ترمیم معمولا چند ماه بعد از تزریق اول انجام می شود. در خطوط کنار دهان و لب ها این نیاز بیشتر دیده می شود.

عوارض تزریق چربی

تزریق بیش از حدچربی عوارضی از قبیل غیر قرینه نشدن اجزای صورت را در پی دارد و خارج کردن چربی های اضافه بسیار سخت تر از تزریق مجدد در نواحی نیازمند روتوش است.

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

چهار × 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه