انواع لک های پوستی قهوه ای

انواع لک های پوستی قهوه ای

لک های مختلفی ممکن است روی پوست ایجاد شود که معمولا به نور خورشید مرتبط است .

نمونه ای از این لک ها ، انواع لک ها ی پوستی قهوه ای هستند .لک های قهوه ای روی صورت و پوست دستتان ممکن است ناخوشایند باشند وسنتان را بالاتر نشان دهند .

خوشبختانه راه های درمان خانگی برای روشن شدن آن ها وجود دارد .

راه های درمان خانگی برای لک های قهوه ای ناشی از سن و آفتاب

چهار محصول نیاز داریم .

  • اول از همه ضد آفتاب ، چون در وهله اول لکه های قهوه ای در اثر نور خورشید به وجود می آیند . باید از ضد آفتاب با spf 30 و ترجیحا دارای تیتانیوم و روی استفاده کنیم تا از به وجود آمدن لکه ها و تیره تر شدنشان جلوگیری کنیم.
  • دوم باید یک کرم روشن کننده یا سفیده کننده با پایه هیدروکینون داشته باشیم تا تشکیل رنگدانه های اضافی را متوقف کنیم .
  • سوم یک آنتی اکسیدان موضعی با پایه ویتامین C تا کمک کند که سلول ها رنگدانه های کمتری را تولید کنند.
  • چهارم یک لایه بردار ملایم با پایه گلیکولیک تا لایه های سلول های مرده ای را که سالها رنگدانه های تولید شده درآن ها باقی مانده اند را از روی سطح پوست شما بردارد.

درمان حرفه ای تر لک های قهوه ای ناشی از سن و آفتاب

اگر با این محصولات لک هایتان به اندازه کافی روشن نشد باید به متخصص پوست مراجعه کنید تا با لیزر درمانی یا درمان شیمیایی لک هایتان را از بین ببرد.

ملاسما

ملاسما یکی از مشکلات پوستی رایج است که افراد زیادی درگیر آن هستند ، ملاسما روی صورت به صورت لک های تیره و پراکنده وجود دارد .

به وجود آمدن ملاسما دلایل متفاوتی دارد که یکی از رایج ترین دلایل آن دوران بارداری و نوسانات هورمونی است . در این دوران نوسانات هورمونی و پر کار شدن ملانوسیت ها یعنی سلول های تولید کننده ملانین در پوست می شود و اصطلاحا ماسک بارداری روی پوست را می پوشاند .

با ظهور نسل جدید لیزر ها و انجام تحقیقات جدید انجام شده روش هایی ارائه داده شده است که تا به کمک آن ها ملاسما کاملا ناپدید شود .

عکس لک های قهوه ای پوست

عکس لک های قهوه ای پوست

روش درمانی ملاسما

در این روش ها به کمک بدنتان کاری می کنند تا سیستم ایمنی بدنتان ملانین ها را از بین ببرند. با انرژی مناسب ، لیزر مناسب و عمق مناسب در تراکم مناسب می توان ساختار مولکولی ملانین را تغییر داد به صورتی که سیستم ایمنی بدن آن را تشخیص ندهد و پس از جلسات هفتگی تیرگی و لک ها ناپدید شوند .

در مواردی که ملاسما بسیار حاد باشد از نوع خاصی از لیزرکیوسوئیچ استفاده می شود که مانند لیزرهای دیگر برای تغییر شکل ملانین کاربرد دارند .

برای جلوگیری از تولید دوباره ملاسما در مدت طولانی لوسیون های گیاهی مخصوصی ارائه داده می شوند که فعالیت ملانوسیت ها را کم می کند و در نتیجه از تولید ملانین های جدید جلوگیری می کند .

راه های اصلی جلوگیری از تولید ملاسما استفاده دایم از محصولات پوستی مناسب و دوری از آفتاب است .

دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه

به طور کلی استفاده از ضدآفتاب ها و دوری از آفتاب بیش از حد و همچنین استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب و محصولات روشن کننده و مراجعه به متخصصین پوست خوب در تهران در از بین بردن لک های پوستی کمک کننده است .

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس سریع