خشکی پوست

خشکی پوست

با افزایش سن، پوست، خشک تر می شود. در آب و هوای سرد، خشک و باد خیز پوسته پوسته شدن و خارش نیز ایجاد می گردد. موارد خفیف خشکی پوست را می توان با استفاده از یک مرطوب کننده پس از استحمام، زمانی که هنوز پوست گرم و مطروب است درمان کرد.

خشکی پوست

روغن های حمام که باید پس از استحمام مالیده شوند، اثر محدودی در درمان خشکی پوست دارند و باید توجه داشت که این روغن ها به آب وان اضافه نشوند زیرا سبب لیز شدن خطرناک وان می شوند.

پترولاتوم که در ترکیب بسیاری از لوسیون ها، کرم ها و پماد ها به کار رفته است، یک مرطوب کننده عالی است. بسیاری از مرطوب کننده ها حاوی مواد شیمیایی نظیر اوره، آلفاهیدروکسی اسیدها، اسید لاکتیک و آمونیوم لاکتات هستند تا بتوانند آب را در پوست نگهدارند. بعضی از این مواد شیمیایی خود می توانند تحریک کننده پوست باشند دکتر طناز فخیم متخصص پوست در این زمینه راهنمایی های لازم را در اخیتار شما قرار می دهند و به شما می گوید که کدام یک از این ترکیبات برای شما مفید تر هستند.

کاهش دفعات استحمام و استفاده از صابون ها یا سایر شستشو کننده های ملایم یا حتی استحمام در یک وان با آب ولرم بدون صابون می توان خشکی پوست را کاهش دهد. آب داغ برای پوست خشک تحریک کننده تر از آب سرد است. بلافاصله پس از استحمام و خشک کردن بدن باید یک کرم مرطوب کننده جهت حفظ رطوبت موجود در پوست بر تمام پوست مالیده شود. اگر علیرغم رعایت تمام این موارد خشکی پوست هنوز باقی است می توانید به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو بهترین روش درمانی را برای رفع خشکی پوست شما در نظر می گیرند.

عوارض خشکی پوست

یکی از مسائلی که در خشکی پوست آزار دهنده است احساس خارش در نواحی است که دچار خشکی پوست شده اند. ممکن است از طریق شکافت های ریزی که در اثر خشکی در سطح پوست ایجاد شده اند باکتری ها یا ویروس ها به داخل پوست نفوذ کنند و موجب بروز عفونت پوستی شوند.

بیشتر بخوانید
سرطان های پوستی در افراد مسن

درمان خشکی پوست

پوسته پوسته شدن شدید، خارش و ترک برداشتن پوست ممکن است علامت یک مساله جدی تر باشد که در این صورت حتما باید به یک متخصص پوست مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

1 × 4 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه