مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی یک تکنیک است که در آن از تزریق ویتامین ها ، آنزیم ها ، هورمون ها و عصاره گیاهان برای بازسازی و سفت کردن پوست و همینطور برای خارج کردن چربی اضافی استفاده می شود.

مایکل پیستور ، یک دکتر در فرانسه ، این تکنیک را در 1952 ارائه داد . این روش قبلا برای از بین بردن درد به کار می رفت . از آن سال ها به بعد ، این تکنیک در آمریکا و دیگر قسمت های دنیا محبوبیت کسب کرده است .

موارد کاربرد مزوتراپی

امروزه ، مزوتراپی برای موارد زیر استفاده می شود :

 • خارج کردن چربی از نواحی مانند شکم، ران، باسن ، لگن ، پاها ، بازوها و صورت
 • کاهش سلولیت
 • از بین بردن چروک ها و خطوط
 • سفت کردن پوست شل
 • روشن کردن پوست تیره شده
 • درمان آلوپسی، یک موقعیت که باعث از دست دادن مو ها می شود

این تکنیک سوزن های بسیار ریز را برای دادن یک سری از تزریقات درون لایه میانی (مزودرم) از پوست به کار می برد. ایده پشت مزوتراپی آن است که مسائل اساسی مثل گردش خون ضعیف و التهابی را که به پوست آسیب می زنند تصحیح می کند .

یک فرمول استاندارد برای مواد تزریقی در مزوتراپی وجود ندارد. دکترها محلول های مختلفی را استفاده می کنند ، شامل :

 • نسخه های درمانی مثل وازودیلاتورها و آنتیبیوتیک ها
 • هورمون ها مانند کلسیتونین و تروکسین
 • آنزیم هایی مانند کلاژن و هیالورونیک
 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی

مزوتراپی چه مقدار هزینه دارد؟

هزینه مزوتراپی بستگی به نوع درمانی که شما دریافت می کنید دارد و تعداد جلساتی که نیاز دارید. به دلیل این که مزوتراپی یک زیبایی است و نیاز درمانی نیست ، معمولا بیمه ها هزینه آن را پوشش نمی دهند.

بیشتر بخوانید
چه خدماتی توسط متخصص پوست و مو ارائه می شود؟

چگونه برای مزوتراپی آماده می شوید؟

شما باید با پزشک ملاقات کنید تا بدانید که باید برای چه چیزی حاضر باشید . باید ازآسپرین اجتناب کنید و همینطور سایر داروهای ضد التهاب غیر استروییدی برای یک هفته قبل از عمل. تسکین دهنده های درد می توانند ریسک خونریزی و کبودی را در طول مزوتراپی افزایش دهند.

عکس مزوتراپی چیست ؟

عکس مزوتراپی چیست ؟

آیا مزوتراپی می تواند برای ریزش مو به کار رود ؟

علاوه بر درمان چروک ها و خارج کردن چربی های ناخواسته ، مزوتراپی همچنین برای درمان ریزش مو از آلوپسی نیز به کار می رود . در این درمان عصاره گیاهان طبیعی ، ویتامین ها و داروهایی مثل فیناستراید و ماینوکسیدیل در سر تزریق می شوند.

افرادی که از مزوتراپی را برای ریزش مو انجام می دهند :

 • عدم تعادل هورمون را در اطراف فولیکول مو تصحیح می کند
 • مواد غذایی را به مو می رساند
 • گردش خون را بهبود می بخشد

هنوز مانند سایر موارد استفاده از مزوتراپی ، شواهد و مدارک کمی برای تاثیر آن وجود دارد . اکثر موادی که در مزوتراپی تزریق می شوند در مطالعاتی که در مورد رشد مجدد مو می باشند بیان نشده اند . فقط فینوستراید و ماینوکسیدیل شواهد و مدارکی دال بر تاثیر بر رشد مجدد مو دارند .

دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نتیجه

به دلیل آن که مزوتراپی روشی غیر تهاجمی است ، زمان نقاهت ندارد . بسیاری از افراد می توانند به فعالیت های معمول خود برگردند . افراد کمی ممکن است به یک روز استراحت نیاز داشته باشند تا ورم و درد جاهای تزریق از بین برود .

بیشتر بخوانید
مزوتراپی غبغب

جهت مزوتراپی می توانید به مطب دکتر طناز فخیم مراجعه کنید .

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

دوازده − 10 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه