لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

در زمان های گذشته افراد سعی داشتند تا موهای زائد خود را از بین ببرند و استفاه از هر فرآیند بی نتیجه می ماند. تا اینکه امروز با استفاده از لیزر موهای زائد تمام تلاش ها نتیجه بخش بوده و رضایت افراد را به دنبال داشته است. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مطالبی نظیر ذیل بپردازیم.

 • هزینه لیزر موهای زائد صورت
 • لیزر موهای زائد مردان
 • لیزر موهای زائد زیر بغل
 • فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد
 • دستگاه لیزر موهای زائد خانگی
 • لیزر موهای زائد درد دارد؟
 • جلسه اول لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

استفاده از مومک از شش هفته قبل باید ترک گردد، هم چنین موچین و یا الکترولیز را نباید استفاده نمایید. در معرض نور خورشید تا دو هفته قبل و پس از لیزر موهای زائد نباید قرار بگیرید.

مراقبت پس از لیزر موهای زائد

پس از لیزر موهای زائد نیز باید اقداماتی انجام شود که نتیجه لیزر موهای زائد به بهترین نحو ظاهر شود. پس از لیزر موهای زائد بهتر است از کرم مرطوب کننده و کمپرس یخ استفاده شود، این روش به کاهش التهاب پوست کمک می کند. شخص پس از لیزر موهای زائد نباید در معرض نورخورشید قرار گیرد. استفاده از لوازم آرایشی باید بیست و چهار ساعت پس از لیزر موهای زائد استفاده شود. در برخی از مواقع که بسیار نادر است ممکن است موها پوسته ببندد در نتیجه باید از آنتی بیوتیک ها و برخی از پمادها استفاده شود. استفاده از کرم ضد آفتاب پس از لیزر موهای زائد الزامی است.

مزایای لیزر موهای زائد در مقایسه با سایر روش ها

سایر روش های از بین بردن موهای زائد مانند بند انداختن، موم انداختن و… هر کدام در زمان از بین بردن موهای زائد درد بسیار زیادی را شخص تحمل می کرد و برای همیشه موهای زائد از بین نمی رفتند، این در حالی است که لیزر موهای زائد در کمترین زمان بدون هیچ گونه دردی موهای زائد را برای همیشه از بین می برد.

مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد بسیار است که در ذیل به بیان آنها می پردازیم :

 • دقت

در لیزر موهای زائد دستگاه لیزر تمامی موها حتی موهای تیره و ضخیم را نیز تحت درمان قرار می دهد این در حالی است که هیچ آسیبی به پوست مجاور وارد نمی کند.

 • سرعت

حذف موهای زائد در مدت زمان کمی انجام می شود، کل بدن را در چند دقیقه می توان برای همیشه از بین برد.

 • بدون خون ریزی

لیزر موهای زائد نه تنها به آسانی به حذف موهای زائد می پردازد بلکه شخص در مدت درمان کمترین دردی را ندارد و برخلاف روش های قدیمی بدون خون ریزی می باشد. در انتخاب مرکز لیزر موهای زائد باید دقت نمایید زیرا لیزر را باید با دقت و حساسیت خاصی انجام داد تا به پوست شخص کوچکترین آسیبی وارد نشود. لیزر موهای زائد یکی از نوین ترین روش های از بین بردن موهای زائد است که به آسانی حذف همیشگی موهای زائد را انجام می دهد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

لیزر به هیچ عنوان عوارض کوتاه مدت و دراز مدت ندارد و خطرناک نیست . تنها عارضه ای که خطرناک است و به عنوان خطر به آن باید نگاه کرد لیزر اگر به چشم تابیده شود موجب کوری می شود. هم بیمار و هم پزشک که دارد لیزر را انجام می دهد در اتاق لیزر حتما باید از عینک های مخصوص استفاده شود. خطر اصلی لیزر همین موضوع است. در بعضی مواقع ممکن است عوارض جانبی همچون سوختگی و قرمزی ایجاد شود که با مراجعه به متخصص پوست می توان از مبتلا شدن به این عوارض جانبی پیشگیری کرد.

رفع دائمی موهای زائد

به شکل میانگین در سه الی هشت جلسه برای همیشه می توان موهای زائد را از بین برد، با لیزر موهای زائد برای همیشه می توان از شر موهای زائد خلاص شد.

در زمان های گذشته افراد سعی داشتند تا موهای زائد خود را از بین ببرند و استفاه از هر فرآیند بی نتیجه می ماند. تا اینکه امروز با استفاده از لیزر موهای زائد تمام تلاش ها نتیجه بخش بوده و رضایت افراد را به دنبال داشته است. دکتر طناز فخیم پروفسور متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی همچون تعداد جلسات درمانی، نوع لیزر، ناحیه تحت درمان و…  بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان برای هزینه لیزر موهای زائد قیمت خاصی را بیان کرد زیرا فاکتورهای بیان شده در هزینه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستند.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

 • تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد چقدر است ؟

بهتر است بدانید که رشد هر تار مو طی سه مرحله می باشد، در مواقعی که موها در زمان رشد فعال می باشند تراکم ملانین را می توان انجام داد. علت اینکه بیان می شود برای لیزر موهای زائد نیاز به چهار الی هشت جلسه لیزر موهای زائد است، این می باشد که در هر جلسه فقط یک سوم از موها را در فاز فعال قرار می گیرند و می توان آنها را تخریب نمود. اشخاصی که رنگ پوست روشنی دارند علاوه بر آن دارای موهای تیره هستند کاندید مناسبی برای از بین بردن موهای زائد هستند.

 • کدام نواحی بدن را می توان لیزر کرد ؟

یکی از سوالات متداولی که پرسیده می شود این است که کدام نواحی بدن را می توان لیزر کرد نواحی نظیر: لیزر زیر بغل، لیزر دست، لیزر پا، لیزرصورت و…

یکی از مزیت های لیزر موهای زائد بالا بودن دقت دستگاه های لیزر است، دستگاه های لیزر موهای زائد تمامی نواحی بدن را می توانند برطرف کنند. طبق آماری که منتشر شده است پس از سه الی هفت جلسه لیزر موهای زائد برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید.

 • مدت زمان لیزر موهای زائد چقدر است ؟

در خصوص مدت زمان لیزر موهای زائد باید بیان کرد که بسته به ناحیه تحت درمان مدت زمان لیزر موهای زائد برای هر بخش متفاوت است ، معمولا مدت زمان لیزر موهای زائد بین چند دقیقه تا یک ساعت می باشد.

 • آیا از بین بردن موهای زائد در نواحی حساس امکان پذیر است؟

نواحی کوچک مانند پشت لب را می توان به آسانی در مدت زمان کمی از بین برد ، هم چنین نواحی نواحی مانند کمر و پاها را می توان با استفاده از لیزر موهای زائد از بین برد.

 • سن مناسب برای انجام لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

محدودیت سنی انجام لیزر زیر هجده سال است و بالای سن هجده سال هیچ محدودیت سنی ندارد.

 • آیا افراد با بیماری های پوستی می توانند از لیزر استفاده کنند؟

قطعا در مورد افرادی که بیماری پوستی دارند نمی توان لیزر انجام داد. قطعا لیزر باید در پوست سالم کاملا بدون التهاب و قرمزی انجام شود.

 • آیا برای انجام لیزر موهای زائد رنگ پوست مهم است؟

تمامی افراد با هر رنگ و نوع پوستی می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. رنگ های پوست روشن با موهای تیره بهترین جواب دهی به لیزر را دارند و هر چقدر رنگ مو روشن تر باشد و پوست تیره تر باشد انرژی لیزر داخل پوست تخلیه می شود و فولیکول مو کمتر انرژی می گیرد و ممکن است جواب دهی لیزر را کاهش دهد.

 • انجام لیزر قبل از دوران بارداری و حین بارداری و در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

لیزر قبل از دوران بارداری کاملا بی ضرر است. در دوران بارداری هم می توان از لیزر استفاده کرد و هیچ خطری ندارد ولی این توصیه را نمی کنند که به طور کل در دوره بارداری از لیزر استفاده نمی کنند چون ضروری نیست و به هرحال یک پروسه ای است که ممکن است درد ایجاد کند. توصیه می شود در دوران بارداری و شیردهی استفاده نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص متخصص پوست خوب در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

مزایای لیزر موهای زائد

هزینه لیزرموهای زائد

عوارض لیزرموهای زائد

سوالات لازم قبل از لیزر موهای زائد بدن

سوالات متداول لیزر موهای زائد

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

6 thoughts on “لیزر موهای زائد

 1. zahra - سپتامبر 9, 2018 در 6:26 ب.ظ

  سلام خانم دکتر لیزر موهای زائد باعث انتقال ویروس اچ پی وی میشه ؟

  پاسخ
  • drfakhim - سپتامبر 9, 2018 در 7:07 ب.ظ

   سلام در جاهایی که نکات بهداشتی رعایت نمی شود چرا ولی در کلینیک ما تمام نکات بهداشتی رعایت می شود و تا الان هیچ کدام از مریض ها مشکلی نداشتند .

   پاسخ
 2. ALI - سپتامبر 9, 2018 در 6:27 ب.ظ

  سلام وقت بخیر لیزر مهای زائد ممکنه باعث بروز سرطان پوست بشه؟

  پاسخ
  • drfakhim - سپتامبر 9, 2018 در 7:06 ب.ظ

   سلام، خیر هرگز باعث بروز سرطان نمی شود .

   پاسخ
 3. kati - سپتامبر 9, 2018 در 6:28 ب.ظ

  سلام بعد از چند جلسه لیزر موهای زائد ، موها از بین میره ؟

  پاسخ
  • drfakhim - سپتامبر 9, 2018 در 7:06 ب.ظ

   سلام بابت وقت دهی باید به مطب تماس گرفته شود به صورت نرمال ۷ جلسه نیاز هست مگر اینکه از نظر هورمونی مشکل داشته باشید که باید بررسی شود و ویزیت شوید .

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه