تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

برای یافتن اختلاف بین هیدرودرم و روش میکرونیدلینگ، ابتدا باید تعریف دقیقی از هر کدام را داشته باشید.

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

هیدرودرم

هیدرودرم همان آب رسانی و تزریق آب به پوست می باشد که اخیرا بسیار مورد استقبال افراد به خصوص دختران جوان  قرار گرفته است. هیدرودرم با استفاده از آب، لایه های سلول های مرده را حذف می کند و سلول های از بین رفته و متراکم روی سطح پوست را دفع می نماید. این فرآیند باعث افزایش جریان خون پوست شده  و فعالیت کلاژن در زیر پوست را تحریک می کند. دو عنصر مهم برای حفظ نرمی و شفافیت پوست، کلاژن و الاستین می باشند. هنگامی که کلاژن در زیر پوست افزایش بیابد، لطافت و شفافیت پوست بیشتر می شود. و ظاهری زیبا تر و جذاب تری می دهد. در واقع هر چقدرآب به پوست بیشتر نفوذ کند، فعالیت کلاژن و الاستین افزایش پیدا می کند، و پوست مطلوب تری برای فرد به ارمغان می آورد. با به کار گیری روش هیدرودرم جوش های پوست (خواه سر سیاه وخواه سر سفید) کاملا خارج شده و از بین می روند. زمانی که سلول های مُرده از سطح پوست را بر می داریم، دفع جوش ها به راحتی صورت می گیرد. در نتیجه با از بین رفتن لایه نازکی از سطح پوست، چربی های اضافه ، نامطلوب و آلودگی های سطح پوست به راحتی از روزنه پوست حذف می شوند. فرد برای اینکه به نتایج موفق برای شفاف سازی و جوانسازی پوست صورت برسد، باید روش هیدرودرم را نزد یک متخصص پوست و مو حاذق انجام دهد.

میکرونیدلینگ

نوعی تحریک مکانیکی برای جوانسازی  پوست، روش میکرونیدلینگ می باشد؛ که همانطور که از نامش پیداست، از سوزن های ظریف و باریکی در این روش استفاده می شود. هدف میکرونیدلینگ باعث تحریک کلاژن شده؛ زمانی که پوست تحریک می شود باعث ترمیم پوست می شود. در این روش سوزن های ریزی را وارد پوست می کنند. با تزریق سوزن به پوست سیستم ایمنی بدن نیز تحریک می شود و باعث فعال سازی دو عنصر کلاژن و الاستین می شود. در حقیقت کلاژن و الاستین باعث استحکام و زیبایی پوست صورت می شوند؛ که تحریک این دو پارامتر کمک زیادی به جوانسازی پوست خواهد نمود. ممکن است شنیدن کارکرد این روش، برای فرد کمی ناراحت کننده باشد. اما باید گفت که روشی کاملا ایمن است و هیچ گونه عوارض جانبی را در پی ندارد. از روش میکرونیدلینگ برای درمان مواردی مثل تیرگی پوست، لک، جای جوش، سوختگی، رفع چین و چروک، درمان اسکار (جای زخم) از آن استفاده می شود.

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع