درمان اسکار جوش

درمان اسکار جوش

در این مقاله قصد داریم به موضوعاتی نظیر: اسکار جوش چیست ، درمان فرورفتگی جای جوش ، درمان سوراخ های جای جوش ، هزینه پانچ جای جوش چقدر است؟ ، آیا درمان خانگی اسکار امکان پذیر است؟ ، آیا درمان گیاهی فرورفتگی و گودی جای جوش ممکن است؟ ، درمان فرورفتگی جای جوش با طب سنتی به چه صورت می باشد؟ چند درصد احتمال درمان خانگی چاله های جای جوش وجود دارد؟

اسکار جوش چیست؟

به زخم و جای باقی مانده ناشی از جوش ها بر روی سطح پوست اسکار جوش و یا آکنه گفته می شود. راه های موثری برای درمان اسکار جوش ها وجود دارد و این درمان ها سبب می شود تا وضعیت پوست شما بهبود یابد.

درمان اسکار جوش

درمان اسکار جوش

درمان جای جوش

جوش ها جراحت ها و یا مشکلات پوستی کوچک ناشی از غدد های چربی هستند که به وسیله میکروب ها آلوده و ملتهب می شوند که در مرحله بعد ترشحات سطح آنها را پر می کند.

یک بیماری بسیار شایع و مزمن می باشد و بیش از هشتاد درصد نوجوانان مبتلا به آکنه هستند. پس از خوب شدن جوش ما با اسکار و یا جای جوش مواجه می شویم که در نود درصد موارد ما اسکار آکنه داریم و در بیست درصد موارد آشکار است.

جوش ها جراحت ها و یا مشکلات پوستی کوچک ناشی از غدد های چربی هستند . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی درمان اسکار جوش می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره  ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

انواع اسکار آکنه

اولین قدم مهم هست تا نوع اسکار های آکنه مشخص شود. اسکارهای فرورفته آکنه سه بخش هستند ازجمله:

  • رویال اسکار

این نوع اسکارها دره ای هستند که رویال اسکار نامیده می شوند و مثل ناهمواری ها و موج های هست که روی سطح صورت ممکن هست ایجاد شود. درمان آن با سابسیژن انجام می شود.

سابسیژن چیست؟ سابسیژن یک روشی هست که ما زیر اسکارها این چسبندگی ها را با سوزن های ظریف و وسایل ظریفی طی عمل سرپایی حدود بیست دقیقه تا یک ساعت باز می کنیم بیمار فقط یک ورم و کبودی دارد و بعد از چند روز  این علائم برطرف شده می شود.

  • اسکار باکس کار

این نوع اسکارها واگنی هستند که به اسکارهای باکس کار نامیده می شوند. این نوع اسکارها به صورتی هست که فرورفتگی های مثل واگن در داخل صورت ایجاد شده باشد.

درمان این نوع اسکار آکنه با روش های جراحی پانچ اکسیژن و پانچ الویشن هست یا با استفاده از لیزرها و پیدینگ ها این ها را درمان می کنیم.

  • اسکار فرورفته آیس پک

این نوع اسکارها به صورت چکشی هست و به اسکار فرورفته آیس پک نامیده می شود. درمان این نوع اسکار ها چون خیلی عمقی هستند حتما از روش های شیمیایی و یا پیدینگ های شیمیایی بنام کراس هست که محلول های شیمیایی را در این سوراخ ها قرار می دهیم و بعد از چند بار این سوراخ ها جمع تر می شوند.

درمان جای جوش با لیزر

در نهایت وقتی این اسکارها درمان شد باید ری سرفیسینگ یا بازسازی صورت انجام بگیرد با لیزرهای جوان سازی که مهمترین این نوع لیزرها، لیزر co2 فرکشنال هست.

لیزری که تراش های ظریفی در حد میکرو روی سطح پوست می دهد و پوست دوباره ساخته می شود و متوجه می شوید اسکارهای آکنه صورت تان خیلی بهتر از قبل شده است و سه یا چهار جلسه به فواصل ماهانه یک بار انجام می شود.

یک مقدار قرمزی بعد از انجام لیزر co2  فرکشنال ایجاد می شود که ظرف مدت کوتاهی از بین می رود.

مراقبت های بعد از لیزر

  • پرهیز از نور مستقیم آفتاب
  • کرم های ترمیمی به مدت سه یا چهار روز کافی هست
درمان اسکار جوش

درمان اسکار جوش

درمان اسکار با میکرونیدلینگ

با استفاده از روش میکرونیدلینگ می توانیم خیلی از ضایعات پوستی از جمله جای جوش را درمان کنیم. اسکار های ناشی از جوش ، سوختگی و یا جراحی را می توان با استفاده از این روش درمان کرد.

درمان جای جوش با پانچ

پانچ یک درمان سرپایی برای از بین بردن جای جوش می باشد . در این نوع روش متخصص پوست پس از استفاده بی حسی موضعی در نواحی آسیب دیده به کمک دستگاه پانچ باتوجه به اندازه اسکار یک برش سطحی و ریزی با قطر یک و نیم تا سه و نیم میلی متر ایجاد می کند و با ایجاد فشار در نواحی اسکار و بعد رها کردن بافت اطراف اسکار را می کشد. در واقع در این روش با استفاده از بافت سالم در اطراف اسکار بافت زخمی را ترمیم می کنند. که این روش یکی از سریعترین روش از بین بردن جای جوش به شمار می آید.

درمان جای جوش با تزریق ژل

یکی از روش های دیگر برای درمان اسکار و جای جوش تزریق ژل می باشد. این روش موجب هم سطح شدن پوست و بالا آمدن فرورفتگی های ناشی از جوش ها می شود. این روش برای درمان جای جوش ها از نوع رویال اسکار مناسب می باشد.

برای اطلاع از متخصص پوست خوب در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

از بین بردن جای جوش

درمان اسکار با میکرونیدلینگ

متخصص پوست خوب برای درمان جای جوش

از بین بردن جای جوش با روش سابسیزن و میکرونیدلینگ

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس سریع