درمان قطعی چروک دور لب

درمان قطعی چروک دور لب

خطوط دینامیک لب از انقباض عضلات اطراف دهان به ویژه orbicularis oris ایجاد می شوند . درمان با توکسین بوتولینوم از طریق مهار انقباض عضله و صاف کردن پوست باعث کاهش خطوط لب می شود . درمان عضله orbicularis oris همچنین باعث افزایش برجستگی لب می شود و در نتیجه لب ها برجسته تر به نظر می رسند . خطوط فوقانی لب یک شکایت شایع بیماران محسوب می شود . در این مقاله به مطالبی نظیر ذیل می پردازیم .

 • ورزش برای چروک دور لب
 • برای چروک لب چه کنیم
 • کرم ضد چروک دور لب
 • علت چروک شدن لب
 • افتادگی گوشه لب
 • راههای درمان چروک لب
 • آیا امکان درمان خانگی چروک دور لب وجود دارد؟
درمان قطعی چروک دور لب
درمان قطعی چروک دور لب

آیا استفاده از بی حسی جهت رفع خطوط اطراف لب ضروری است ؟

 • لب بالا بسیار حساس است و نیاز به بی حسی دارد . بی حسی موضعی باعث کاهش عملکرد حرکتی در ناحیه می شود . بنابراین بعد از ارزیابی چروک ها در وضعیت دینامیک و پس از گرفتن عکس از بیمار از بی حسی موضعی استفاده می شود .
 • از یک بی حسی موضعی مثل کرم benzocaine / lidocaine / tetracaine بدون پانسمان بسته برای 15 دقیقه قبل از درمان استفاده کنید .
 • به علاوه استفاده از یخ به مدت 1 – 2 دقیقه قبل از درمان نیز توصیه می شود .

مدت اثر و فواصل درمان

عملکرد عضله در ناحیه درمان به طور تدریجی ظرف دو ماه از درمان به حالت اول برمی گردد .

درمان های بعدی خطوط لب با تزریق بوتاکس زمانی انجام می شود که عملکرد عضله orbicularis oris به حالت اول بازگشته و چروک مجددا قابل مشاهده شوند .

خطوط دینامیک لب از انقباض عضلات اطراف دهان به ویژه orbicularis oris ایجاد می شوند . درمان با توکسین بوتولینوم از طریق مهار انقباض عضله و صاف کردن پوست باعث کاهش خطوط لب می شود . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض

شایان ذکر است که تمامی این عارضه ها در اثر تزریق در نقاط نادرست ، میزان کم یا زیاد بودن مواد مصرفی و افراد نامتخصص به وجود می آید . در صورت مراجعه به متخصصین پوست و مو می توان از بروز عارضه های نظیر ذیل پیشگیری کرد .

 • عوارض عمومی مرتبط با تزریق
 • غیر قرینگی لب

غیر قرینگی لب می تواند از طریق نامساوی تزریق شدن در نواحی تحت درمان ناشی شود . این عارضه نادر با تزریق مقادیر کم توکسین بوتولینوم در نواحی با انقباض بیش از حد عضله برطرف می شود . دوز مورد استفاده بسته به فعالیت عضله دارد اما به طور معمول 1/25 واحد OBTX در مناطق با انقباض بیش از حد، تزریق می شود.

 • تغییر شکل لب (استاتیک یا دینامیک)

تغییر در شکل لب به ویژه صاف شدن می تواند ناشی از تزریق داخلی بوتاکس در ستون های فیلتروم باشد . شکل لب پس از کاهش اثر توکسین بوتولینوم به حالت اولیه باز می گردد .

 • اختلال عملکرد دهان و در نتیجه آبریزش دهان، اختلال در صحبت کردن، خوردن یا نوشیدن

اختلال عملکرد دهان یک عارضه شدید و نادر است که می تواند منجر به آبریزش دهان، اختلال در صحبت کردن، خوردن و آشامیدن شود . تزریق بسیار عمیق یا خیلی لترال، ممکن است عضلات مهم در عملکرد دهان را تحت تاثیر قرار دهد . هیچ درمان اصلاحی برای این عارضه وجود ندارد و عملکرد لب بعد از کاهش اثر بوتاکس باز می گردد .

تزریق ژل به لب

هزینه تزریق بوتاکس جهت رفع خطوط اطراف لب

هزینه درمان توکسین بوتولینوم برای لب فوقانی یا لب تحتانی بسته به عواملی نظیر تعداد جلسات درمان و میزان مواد مصرفی متفاوت است. این ناحیه، جز قسمت پیشرفته درمانی محسوب شده و هزینه ی آن بیشتر از هزینه ی تزریق بوتاکس در نواحی ابتدایی بالای صورت می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دکتر پوست خوب در غرب تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

دکتر پوست خوبی برای تزریق بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر چشم

بهترین مارک بوتاکس

0/5 (0 نظر)
دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه