موارد همراه با خشکی پوست

موارد همراه با خشکی پوست

خشکی پوست غالبا در سطوح اکستانسور پا و بازو دیده می شود. ولی ممکن است کلیه سطوح جلدی افراد حساس و مستعد را گرفتار نماید . خشکی پوست در فصل زمستان ، که رطوبت هوا در آن هنگام کاهش می یابد، بدتر می شود .

موارد همراه با خشکی پوست
موارد همراه با خشکی پوست

آب از خارجی ترین لایه پوست از دست می رود . پوست در طول زمستان خشک و خشک تر می شود و پوست دارای پوسته ریزی، دچار ترک خوردگی و شقاق می شود . مناطق خشک پوست که مکررا شسته شده اند، به جایی می رسند که دیگر سد اپیدرمی توان حفظ انسجام و یکپارچی آن را نخواهند داشت . در این هنگام ، اریتم و اگزما پدیدار می شوند . شست و شوی مکرر پوست و خشک کردن متعاقب آن، ممکن است به قرمز شدن ناحیه و پیدایش شکاف های خطی افقی منجر شود . این ضایعه که خصوصا در ساق پا دیده می شود نمایی شبیه چینی ترک خورده ایجاد می کند .

ایکتیوز ولگاریس

ایکتیوز به اختلال در روند شاخی شدن پوست اطلاق می گردد که وجه مشخص آن پیدایش پوسته های خشک و مستطیلی شکل است . ایکتیوز انواع  مختلفی دارد . ممکن است ایکتیوز ولگاریس غالب در بیماران مبتلا به درماتیت آتوپیک دیده شود یا به صورت یک بیماری مجزا ظاهر گردد . بیماران آتوپیکی که مبتلا به ایکتیوز ولگاریس هستند، اغلب کراتوز پیلار دارند و چین های پوستی کف دست آن ها بارزتر است . ممکن است شیرخواران صرفا گرفتار خشکی و پوسته ریزی زمستانی باشند، ولی با افزایش سن این تغییرات وسیع تر شده، پوسته های کوچک، ظریف ، سفید رنگ و شفافی در سطوح اکستانسور بازو و پا ظاهر می شود . در مقایسه با پوسته های چند ضلعی بزرگ و قهوه ای رنگ ایکتیوز ولگاریس وابسته به جنس که فقط در جنس مذکر دیده می شود این پوسته ها کوچک ترند و رنگ روشن تری دارند .

پوسته ریزی در فرم غالب بیماری ، آگزیلا و حفرات گرفتار نمی سازد، ولی انواع وابسته به جنس این نقاط را دیر گیر می کنند . پوسته ریزی ندرتا کلیه سطوح جلدی را درگیر می سازد . این بیماری با افزایش سن میل به بهبودی دارد .

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

0/5 (0 نظر)
دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه