اسکلروتراپی

محتوا

اسکلروتراپی

اسکلروتراپی از روش های درمانی واریس است در این روش درمانی در درون رگ های واریسی و عنکبوتی ساق و ران پا داروی اسکلروزانت  تزریق می شود که موجب بسته شدن رگ ها می شود.

میزان موفقیت اسکلوتراپی در درمان واریس چقدر است؟

برای دریافت بهترین نتیجه از اسکلوتراپی باید دوره های درمانی بطور کامل سپری شود بطور معمول بین 80 تا 50 درصد از رگ های واریسی در هر جلسه درمانی با استفاده از این روش درمانی، درمان می شود و از بین می رود و در جلسات بعدی مابقی رگ ها درمان می شوند. در برخی از افراد بعد از گذشت تعداد جلسات معمول درمان بطور کامل صورت نمی گیرد که در این حالت نیاز به تعداد جلسات بیشتر باغلظت بالاتر است . بطور معمول با استفاده از این روش درمانی بین 3 تا 6 هفته بعد از اسکلوتراپی رگ های عنکوبتی محو می شوند . در مواردی که رگ ها بسیار بزرگ و متورم باشد ممکن است 2 تا 3 ماه بعد از اسکلوتراپی رگ های عنکوبتی از بین بروند. با استفاده از این روش درمانی امکان بازگشت به هیچ عنوان وجود ندارد ولی امکان ایجاد رگ های جدید در صورت وجود فشار بالای عروقی وجود دارد . دکتر طنار فخیم متخصص پوست در درمان واریس با استفاده از روش درمانی اسکلوتراپی تجربه و مهارت بالایی دارند در صورتی که با این مشکل مواجه هستید می توانید راهنمایی و مشاوره های لازم را از طریق راه های ارتباطی زیر دریافت نمایید.

اسکلروتراپی
اسکلروتراپی

موارد منع اسکلوتراپی

در دوران بارداری به هیچ عنوان نباید اسکلوتراپی را انجام داد . در صورت داشتن مشکلات انعقادی و بیماری خاصی حتما پزشک خود را مطلع سازید زیرا ممکن است به علت یک بیماری خاص انجام  اسکلوتراپی به صالح شما نباشد .

عوارض اسکلوتراپی

احتمال بروز عوارض بعد از اسکلوتراپی بسیار نادر می باشد در زیر به برخی از عوارض احتمالی که ممکن است بعد از این روش درمانی بروز نماید اشاره شده است:

ترومبوفلبیت سطحی

ممکن است توده هایی در برخی از افراد در محل رگ های درمان شده مشاهده شود که این توده ها دردناک می باشد اما جای نگرانی ندارد با مصرف مسکن می توانید درد را کاهش دهید . به تدریج و بعد از گذشت چند هفته این ضایعات از بین می روند .

زخم سطحی

ممکن است زخم سطحی در صورتی که ماده اسکلروزان وارد رگ نشود  ایجاد شود که بعد از گذشت چند هفته بهبود می یابد. در صورتی که از تکنیک صحیح برای تزریق استفاده شود از بروز این عارضه جلوگیری می شود.

ترومبوز عمقی

ماده اسکروزان باید در غلظت کافی و به مقدار کم تزریق شود زیرا در صورتی که این ماده به میزان زیاد تزریق شود و به رگ های عمقی راه یابد باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

 

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

0/5 (0 نظر)
دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه