بالا بردن ابرو با بوتاکس

بالا بردن ابرو با بوتاکس

ابروهای پایین افتاده (eyebrow ptosis) و شلی پوست (dermatochalasis) باعث ایجاد چهره ای غمگین و خسته می شود که هنگام انقباض عضله superior lateral orbicularis oculi این حالت تشدید می شود . این وضعیت ها اغلب با درمان توسط توکسین بوتولینوم در عضله superior lateral orbicularis oculi که منجر به مهار انقباض عضله و در نتیجه بالا بودن قسمت خارجی ابرو می شود، بهبود می یابند . درمان سایر گروه های عضلات در قسمت بالای صورت نیز می تواند موجب بالا رفتن ابروها شود . در این مقاله قصد داریم به مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

 • بوتاکس ابرو چیست
 • بالا بردن ابرو با نخ
 • هزینه تزریق بوتاکس ابرو
 • لیفت ابرو با بوتاکس
 • بالا بردن ابرو بدون جراحی
 • عوارض بوتاکس ابرو
بالا بردن ابرو با بوتاکس

بالا بردن ابرو با بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس

 • افتادگی قسمت خارجی ابروها
 • شلی پلک فوقانی
 • بالا بردن قسمت خارجی ابرو

آناتومی ابرو ها

محل و شکل ابرو : در زن ها ، محل ایده آل ابرو کمی بالاتر از برجستگی supraorbital ridge است و ابرو ها کمی قوس دار هستند مثل بال مرغ دریایی و در مرد ها ابروها در محل supraorbital ridge قرار داشته و شکلی افقی دارند .

عضلات هدف : برای بالا بردن قسمت خارجی ابرو با توکسین بوتولینوم باید قسمت چشمی خارجی فوقانی عضله  orbicularis oculi  را هدف قرار داد . سایر عضلات در قسمت فوقانی صورت نیز می توانند موقعیت و ارتفاع ابروها را تحت تاثیر قرار دهند .

عملکرد های عضله: انقباض عضله superior lateral orbicularis oculi باعث پایین آوردن قسمت خارجی ابرو می شود و به بستن پلک و نیز عملکرد غدد اشکی کمک می کند .

نتایج بالا بردن ابرو با بوتاکس

بالا رفتن قسمت خارجی ابرو به طور معمول 2-1 هفته بعد از درمان با توکسین بوتولینوم قابل مشاهده است .

مدت اثر و فواصل درمان بالا بردن ابرو با تزریق بوتاکس

 • عملکرد عضله در منطقه تحت درمان تدریجا 3-2 ماه از تزریق توکسین بوتولینوم باز می گردد .
 • بالا رفتن ابرو ناچیز است و تعیین زمان جلسه بعدی چالش انگیز است . زمان درمان های بعدی هنگامی است که ابروها افتادگی پیدا کنند و یا بیمار احساس سنگینی پلک یا خستگی چهره کند . به طور معمول درمان بالا بردن ابرو (eyebrow lift) را مانند سایر درمان های توکسین بوتولینوم برای قسمت فوقانی صورت هر 4-3 ماه یک بار توصیه می شود .

مراقبت های بعد از بالا بردن ابرو با بوتاکس

بیماران دو هفته بعد از درمان با توکسین بوتولینوم، از نظر کاهش پتوز ابرو ارزیابی می شوند . اگر بالا رفتن ابرو به مقدار بیشتری مدنظر باشد قدرت عضله superior lateral orbicularis oculi باید ارزیابی شود . چنانچه هنوز انقباض عضله مشهود باشد مقادیر اضافه تری OBTX در همان ناحیه قبلی تزریق می شود .  دوز کلی دو طرف برای این مرحله 5-2.5 واحد OBTX است .

عوارض و کنترل بالا بردن ابرو با بوتاکس

افتادگی پلک (بلفاروپتوزیس) به عنوان عارضه ای از درمان بالا بردن ابرو به ویژه زمانی رخ می دهد که توکسین بوتولینوم خیلی نزدیک به supraorbital ridge در خط لیمبوس خارجی تزریق شود . بلفاروپتویس ناشی از مهاجرت توکسین بوتولینوم از طریق فاشیای سپتوم اربیتال به عضله levator palpebral superioris در پلک فوقانی می باشد. در صورتی که به پزشک متخصص مراجعه شود از عوارض این چنینی پیشگیری می شود .

ابروهای پایین افتاده (eyebrow ptosis) و شلی پوست (dermatochalasis) باعث ایجاد چهره ای غمگین و خسته می شود که هنگام انقباض عضله superior lateral orbicularis oculi این حالت تشدید می شود . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

ترکیب درمان های زیبایی و به حداکثر رساندن نتایج

محل قرارگیری ابروها و ارتفاع آنها با ترکیب بالا کشیدن قسمت خارجی ابرو و روش های زیر به حالت ایده آل نزدیک تر می شود :

 • توکسین بوتولینوم درمان ها در سایر عضلات فوقانی صورت می تواند منجر به تقویت بالا رفتن ابروها شود (بالا رفتن بیشتر ابروها) از جمله:
 • عضلات مجموعه گلابلار (خطوط اخم) به منظور بالا بردن بیشتر قسمت داخلی ابروها .
 • عضله lateral orbicularis oculi (خطوط پنجه کلاغی) به منظور بالا بردن بیشتر قسمت های خارجی ابرو
 • استفاده از الگوی “v-shape” تزریق، در عضله فرونتالیس (خطوط افقی پیشانی) به منظور بالا رفتن بیشتر قسمت های خارجی ابروها .
 • فیلر های درمال: بالا رفتن خارجی ابروها را می توان از طریق درمان ترکیبی توکسین بوتولینوم همراه با تزریق فیلرهای درمال در زیر ابرو افزایش داد .

 

لیفت پشت پلک

هزینه بالا بردن ابرو ها با بوتاکس

هزینه درمان بالا بردن ابروها با بوتاکس به عوامل مختلفی نظیر میزان واحد های بوتاکس ( به ازای هر واحد OBTX متفاوت است) و جنس بوتاکس بستگی دارد جهت اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس به متخصص پوست و مو مراجعه شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دکتر پوست خوب در غرب تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

دکتر پوست خوبی برای تزریق بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر چشم

بهترین مارک بوتاکس

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس سریع