تزریق فیلر

محتوا

تزریق فیلر

فیلرهای پوستی یکی از مهمترین وسایل برای مدیریت کردن پوست هایی که دچار مشکلات پیری شده اند در پزشکی زیبایی پوست می باشند . با افزایش استفاده از فیلر و تزریق فیلر شاهد افزایش آگاهی مردم در این مورد هستیم . دسترسی آسان به فیلر و افزایش اشتیاق در میان متخصصان پوست و جراحان پلاستیک بسیار در این موضوع موثر بوده است .

فیلرهای پوستی انقلابی در پزشکی زیبایی پوست ایجاد کردند . با این که فیلرها به عنوان ابزار زیبایی طبقه بندی می شوند و توسط FDA فقط برای بر طرف کردن چروک ها تایید شده هستند ، اما برای موارد دیگر زیبایی شناسی و غیر از آن نیز استفاده می شوند .

این موضوع حیاتی است که متخصصین پوست به امنیت در اعمال زیبایی پوست توجه کنند و این موضوع در تصمیم پزشک برای انجام دادن یا ندادن آن برای بیمار خاص مهم می باشد .

تزیق فیلر
تزیق فیلر

ارزیابی پزشکی از بیمار برای تزریق فیلر

تمام سوابق پزشکی و درمانی فرد چک می شود . ریسک کبودی در بیمارانی که مشکلات خونی دارند بیشتر است ، همچنین در کسانی که فشار خون کنترل نشده داشته، یا وقتی ضد انعقادی مانند آسپرین یا وارفارین مصرف می کند .

همیشه برای حساسیت بالا به لیگانوکایین تست انجام می شود . آنتی بادی های Anti-ds DNA با کلاژن تداخل دارند و از این رو فیلرهایی که با پایه کلاژن هستند برای بیمارانی با لوپوس نباید استفاه شود .

حتی اگر تنها گزارش های کمی از این نتایج منفی وجود داشته باشد احتیاط در زمانی که فیلر با پایه هالیورونیک اسید را به بیماری با هر یک از این مشکلا ت تزریق می شود ، لازم است . در نهایت چک کردن برای هر نشانه ای از التهاب در ناحیه لازم است . التهاب های فعال باعث تنزل فیلر می شود .

تحقیق زیباییی شناسی از بیمار

ارزیابی زیبایی شناسی صورت باید در ابتدا اهداف بیمار را شرح دهد .

آیا بیمار می خواهد ظاهر قدیمی خود را برگرداند یا می خواهد ظاهری جدید داشته باشد ؟

ارزیابی از ناحیه ای که مورد درمان قرار می گیرد باید توسط بیمار تایید شود . نیروی گرانشی نقص یا شیار را تحت تاثیر قرار می دهد .این همچنان مهم است که تقارن مدنظر قرار گیرد و بیمار را قبل از انجام عمل آگاه کرد . قضاوت مناسب می تواند با استفاده از عکس های گرفته شده و بررسی آن ها صورت گیرد . همینطور که در بالا توضیح داده شد ، باید قسمت درستی که باید مورد در درمان قرار گیرد مشخص شود .

مراقبت های بعد از پروسه تزریق فیلر

مراقبت های بعد از این پروسه نقش مهمی را برای دست یافتن به بهترین نتیجه ایفا می کند و از این جهت ضروری است که بیمار را از این جنبه مورد بررسی قرار داد .

دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

به بیمار توصیه می شود که از ماساژ محل تزریق فیلر برای دو هفته خودداری کرده و از در معرض تغییرات دمای شدید قرار گرفتن مانند استفاه از سونا یا اسکی خودداری کند .

بیمار اگر کبودی اتفاق بیافتد مورد ویزیت قرار می گیرد که این موضوع معمولا گذرا است . ویزیت های خود را برای کنترل پروسه تا دو هفته ادامه دهید .

0/5 (0 نظر)
دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه