تزریق پروفایلو

شاید برای شما هم سوال پیش آمده که پروفایلو چیست ؟ ویا دنبال راهی برای لیفت صورتتان هستید ولی به طوری که حالت طبیعی پوستتان حفظ شود ما به شما تزریق پروفایلو را پیشنهاد می کنیم.

از تزریق ژل پروفایلو برای جوانسازی پوست صورت، رفع افتادگی پوست ، رفع چین و چروک پوست استفاده می گردد. پروفایلو با تحریک پوست تولید کلاژن و الاستین طبیعی پوست را بالا برده و آن را جوان می کند.  در این مقاله در رابطه با موضوعاتی همچون، هزینه تزریق پروفایلو، نقاط تزریق ژل پروفایلو و همچنین تفاوت های آن با روش هایفوتراپی پرداخته ایم

مزایای تزریق پروفایلو

پروفایلو چیست :

هنگامی که صحبت از روش های جوانسازی پوست به میان می آید، تزریق ژل پروفایلو اولین قدمی است که به عنوان یک درمان جدید غیر جراحی در زمینه پوست به یاد ما می آید. این اقدام زیبایی علاوه بر رفع چین و چروک پوست و خطوط آن، مواردی مانند حالت ارتجاعی، بافت و رطوبت پوست را بهبود می بخشد.

تزریق ژل پروفایلو برای کسانی مناسبمی باشد که بر روی پوست صورت یا گردن خود دارای چین و چروک های سطحی یا عمیق هستند.

معمولا با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می یابد. کلاژن و الاستین موادی هستند که سبب ایجاد ظاهر تندرست ،جوان و پر حجم پوست می شوند. ژل پروفایلو از هیالورونیک اسید ساخته شده و بافتی شبیه به مواد طبیعی داخل پوست دارد به این ترتیب با تزریق ژل پروفایلو به بخش های مختلف پوست صورت و گردن می توان مشکلات ظاهری ناشی از افزایش سن را برطرف کرد.

پروفایلو به کدام یک از نقاط صورت تزریق می شود :

دکتر متخصص پوست و مو با تکنیک  BAPپروفایلو را به پنج نقطه صورت از جمله گونه، چانه و فک تزریق می کند.تزریق پروفایلو باعث افزایش حجم زیر پوستی و از بین رفتن چروک های سطحی و عمقی پوست می گردد.

به طور کلی پروفایلو به نقاط زیر تزریق می شود :

  • برآمدگی گونه: قسمت بالای گونه در حدود دو سانتیمتری گوشه خارجی چشم
  • پایه بینی: در صورتی که خطی فرضی از میانه مردمک چشم به پایین در نظر بگیرید و خطی نیز در امتداد لاله گوش به صورت افقی به سمت پره‌های بینی بکشیم، محل تلاقی این خطوط نقطه پایه بینی خواهد بود.
  • تراگوس: این نقطه کمی جلوتر از قسمت پایینی لاله گوش می باشد.
  • چانه: اگر از وسط چانه خطی فرضی به صورت عمودی رسم کنیم و از یک سوم بالایی همان خط، خط فرضی افقی بکشیم، باید از محل تقاطع دو خط 1.5 سانتیمتر به سمت گوشه لب حرکت کنیم تا نقطه چانه به دست آید.
  • زاویه ماندیبولار: اگر از کنار گوش خود به سمت پایین حرکت کرده و فک پایینی خود را لمس کنید، زاویه‌ای را احساس خواهید کرد که به آن زاویه ماندیبولار گفته می شود.

مزایای تزریق ژل پروفایلو :

اغلب افراد جهت افزایش سفتی و رفع شلی و افتادگی پوست، اقدام به تزریق پروفایلو در نواحی بین گونه و چانه می کنند. به طور کلی پروفایلو نتایج شگفت انگیزی را در زمینه لیفت صورت به بار آورده و بعد از حدود 8 هفته ظاهر ناحیه بین گونه و چانه را بهبود می بخشد. توصیه متخصص پوست و مو این است که این فرایند درمانی درطی دو جلسه با فاصله 4 هفته انجام شود.

تزریق پروفایلو مزایای زیر را برای افراد به همراه دارد:

  • افزایش قوام و حالت ارتجاعی پوست
  • احیای درخشندگی پوست صورت
  • بهبود بافت و رنگ پوست
  • آبرسانی به پوست
  • از بین رفتن چین و چروک پوست

پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی :

پروفایلو در واقع یکی از پر غلظت ترین ژل هیالورونیک اسید موجود می باشد که نه تنها باعث آبرسانی پوست شده  بلکه در فرمدهی و رفع شلی پوست نیز تاثیر می گذارد. این روش درمانی به تنهایی و در ترکیب با سایر روشها در جوانسازی پوست تاثیر بی نظیری دارد. این محصول چهار نوع کلاژن متفاوت و الستین را با آزاد سازی تدریجی هیالورونیک اسید تحریک می کند و در نهایت منجر به بهبود کیفیت و سفتی پوست خواهد شد.

در واقع پروفایلو به تدریج از کمپلکس هیالورونیک اسید هیبریدی آزاد شده و  منجر به هیدراسون و آبرسانی پوست بویژه لایه اپیدرم می شود. همچنین این محصول باعث افزایش ایجاد کلاژن تیپ یک و سه در فیبروبلاستها و تیپ چهار و شش کلاژن در کراتینوسیتها می شود .

امروزه هایفو تراپی (HIFU)یکی از رایج ترین تکنیک های غیر تهاجمی در سفتی پوست صورت و گردن محسوب می شود. هایفوتراپی با انتقال امواج اولتراسوند متمرکز به لایه های عمقی پوست اثرات خود را اعمال می کند.مکانیسم سفتی پوست توسط HIFU  بر تولید کلاژن به واسطه حرارت در لایه درم پوست می باشد .اگرچه HIFU  برای بسیاری افراد مفید است ولی گاهی در برخی از افراد عارضه اتروفی چرب ایجاد می کند.

استفاده از این تکنولوژی در افراد با صورت لاغر توصیه نمی شود. این روش بیشتر در ایجاد لیفت صورت بویژه در افراد جوانتر که نمی خواهند ریسک جراحی و عوارض آن را داشته باشند مناسب است. هایفو چندین مزیت زیبایی دارد از جمله: کاهش چین و چروک، سفت کردن پوست شل گردن، لیفت گونه، ابرو و پلک، و…

 تغییرات ایجاد شده توسط هایفو برای اثر بخشی به 6 ماه زمان احتیاج دارد. در مقابل، نتیجه تزریق ژل پروفایلو بلافاصله بعد از انجام این اقدام قابل مشاهده هستند.

نقاط تزریق پروفایلو

ماندگاری تزریق پروفایلو چقدر است :

ماندگاری نتیج حاصل از درمان پروفایلو در اغلب اوقات تا ۶ ماه می باشد؛ اما می تواند از یک فرد تا فردی دیگر متفاوت باشد.

عوارض تزریق پروفایلو :

این روش درمانی ممکن است مانند سایر روش ها عوارضی را نیز به همراه داشته باشد که بلافاصله پس از درمان ممکن است مقداری قرمزی در ناحیه تزریق ژل و اندکی خارش و همچنین حساسیت به لمس و تورم دیده شود. این موارد معمولا 24 ساعت پس از تزریق برطرف می شوند. در صورتی که شما به یک دکتر پوست خوب مراجعه کنید، هرگز عوارض غیر طبیعی را تجربه نخواهید کرد.

تزریق پروفایلو

هزینه تزریق ژل پروفایلو چقدر است :

هزینه تزریق این روش درمانی به میزان نیاز پوست شما به آن بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه تزریق ژل پروفایلو

 به شهر محل زندگی شما، کلینیک، مقدار دستمزد پزشک و داروهای مورد نیاز پس از تزریق بستگی دارد.بنابراین پیش از اقدام به تزریق بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه