تزریق چربی به سینه

محتوا

تزریق چربی به سینه

مقدمه

یک دغدغه مطرح برای تمام خانم ها اینکه سینه برجسته و خوبی داشته باشند و این دغدغه در طی سالیان سال با بشر بوده و این سینه داشتن نماد زن بودن هست و طبیعتا همه دوست دارند یک سینه متوسط برجسته زیبا داشته باشند.

تزریق چربی

چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد هست که می تواند برای زیبایی نواحی زیادی در بدن مورد استفاده قرار بگیرد. بزرگ کردن سینه ها بدون جراحی امکان پذیر هست. ما به هیچ عنوان نباید به بیمار ژل تزریق کنیم.

تزریق چربی به سینه

امروزه عمل بزرگ و برجسته کردن سینه یکی از روش های غیر تهاجمی و بی خطری می باشد که از استقبال فراوانی در بین زنان جوان برخوردار شده است. این پروسه باید توسط یک جراح حاذق و با تجربه صورت گیرد تا عوارض جانبی بعد از عمل به همراه نداشته باشد. روش تزریق چربی به سینه یک روش مطمئن به حساب می آید که می تواند جایگزین تزریق ژل به سینه یا پروتز سینه در نظر گرفته شود. باید گفت که به تزریق چربی به سینه عمل جراحی پیوند چربی نیز گفته می شود. یکی از راههای بی خطر به منظور بزرگ کردن سینه پیوند یا انتقال چربی به سینه می باشد که  برای سال های متمادی از این روش استفاده می کنند. تزریق چربی به سینه و یا تزریق ژل به سینه از ماندگاری بالایی برخوردار می باشد که نتایج این عمل موفقیت آمیز و باعث رضایت مندی فرد می شود. این روش مناسب خانم هایی است که سینه های بسیار کوچکی دارند.

تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به سینه

نحوه تزریق چربی به سینه

در عمل تزریق چربی به سینه ، جراح ابتدا با روش لیپوساکشن چربی های اضافی را از قسمتی های بدن مثل باسن، شکم و ران می گیرد، سپس چربی خارج شده را به سینه ها جهت پر کردن و برجسته نمودن ، تزریق می نماید. باید ذکر کرد که در این عمل حتما از روش لیپوساکشن استفاده نمی شود، زیرا گاهی درجراحی به روش لیپوساکشن چربی های گرفته شده ذوب یا سوزانده می شود، جراح روش امن را با مشورت فرد اعمال می کند. تزریق چربی به سینه با دوره نقاهت بسیار کمی همراه است که فرد با استراحت یک تا دو هفته توانایی از سر گرفتن فعالیت های روزمره را دارا می باشد.

یکی از مزایای تزریق چربی به سینه بر عکس روش های هم چون پروتز سینه، تزریق ژل و یا… در این می باشد که چربی هایی که از بدن خود فرد گرفته شده به بدنش مجددا در ناحیه دیگر تزریق می شود که هیچ گونه حساسیت و آلرژی برای فرد به همراه ندارد و روشی ساده ایست که زخم و کبودی کمی در آن دیده می شود.

علل استفاده از تزریق چربی

چربی به خاطر دلایل ذیل روز به روز جایگاه بیشتری بین پزشکان و مراجعه کنندگان پیدا می کند این دلایل عبارتنداز:

 • طبیعی بودن
 • ماندگاری بالا
 • عدم ایجاد حساسیت و آلرژی

هزینه تزریق چربی

در مورد میزان هزینه ای که در انجام هزینه تزریق چربی از بیماران دریافت می کنیم مثل جراحی های دیگری که انجام می شود طبق کتاب تعرفه ای  که مصوب وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی هست و سال گذشته ابلاغ شده است پزشکان طبق همان تعرفه هزینه دریافت می کنند و طبعاً هزینه ای که برای جراحی اول انجام می شود بخاطر اینکه مدت زمان بیشتری صرف می شود و شامل گرفتن کامل چربی و تزریق کامل چربی به بدن هست هزینه بیشتری دارد و در جراحی های ترمیمی در صورتی که چربی اضافی را به فرد داده باشند و با خود بیاورد صرفا هزینه تزریق در جلسات بعد گرفته می شود و همچنین هزینه پروتز سینه و تزریق چربی به سینه برای بزرگ کردن سینه تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

تزریق چربی به سینه
تزریق چربی به سینه

نواحی مورد استفاده از تزریق چربی

از قسمت های ذیل برای خارج کردن چربی استفاده می شود که هیچ کدام با هم فرقی ندارند و شایع ترین آن ها استفاده از چربی شکم و پهلوها می باشد.

 • شکم و پهلوها
 • باسن
 • ران و اطراف زانو

مراحل تزریق چربی

 1. در مرحله اول محلی که مناسب خارج کردن چربی هست تحت بی حسی قرار می گیرد و این کار با سوزن های مخصوص به موضع مورد نظر تزریق می شود.
 2. سپس محل مورد نظر جهت خارج کردن چربی آماده و استریل می گردد.
 3. از کانولاهای مخصوص جهت خارج کردن بافت چربی استفاده می شود.
 4. سپس چربی با فشار خاصی که به سلول های چربی آسیب وارد نشود خارج می شود.
 5. چربی های کشیده شده در شرایط استریل جمع آوری می شود.
 6. پس از مدتی چربی در سرنگ از خون و مایعات جدا می شود.
 7. جهت بدست آوردن سلول های چربی خالص تر سرنگ های جمع آوری شده حاوی چربی سانتریفوژ می گردند.
 8. نتیجه بدست آوردن سلول های چربی خالص می باشند.

سپس چربی مورد نظر با سرنگ های ظریف و سوزن های مخصوص که مانع صدمه به عروق و اعصاب می گردد تزریق می شود.

تزریق چربی به سینه یک روش مطمئن به حساب می آید و چربی یک فیلر طبیعی از بدن خود فرد هست که می تواند برای زیبایی نواحی زیادی در بدن مورد استفاده قرار بگیرد . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران است که با استفاده از روش های تشخیصی، بدون ایجاد هیچگونه عوارضی به درمان می پردازد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های  ٤٤٨٢٤٠٨٢ – ٠٩١٢٣١٨٠٢٤٤ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مراقبت های قبل از تزریق چربی به سینه

قبل از تزریق چربی نکته بسیار مهم به افراد باید گفته شود که در صورت وجود سلول های سرطان امکان فعال کردن این سلول ها وجود دارد. در یک آزمایش بر روی موش ها انجام شده که با تزریق چربی به سینه شان و با وجود سلول های سرطانی خفته در پستان این سلول ها فعال شده اند.

تفاوت تزریق چربی و پروتز سینه

عوامل متعددی را باید در نظر بگیریم این عوامل عبارتنداز:

 • ماندگاری نتایج
 • بزرگی دلخواه سینه
 • جنبه زیبایی شناسی عمل (یعنی شکل و حس لمس سینه بعد از جراحی)
 • ایمنی
 • هزینه
 • نحوه ایجاد برش و جای زخم
 • دوران بهبود
 • غربالگری سرطان سینه
 • بررسی تداخل ایجاد کردن عمل با نتایج ماموگرافی

با روش تزریق چربی که برای بزرگ کردن سینه انجام می شود فقط می توان سینه را متناسب با بالاتنه به میزان متوسط بزرگ کرد که این میزان حدود یک کاپ است. تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه دائمی است و نتایج آن تا پایان عمر باقی است. در این روش از سلول های چربی خود فرد استفاده می شود و نتایج از نظر شکل و بافت کاملا طبیعی است و مشکلاتی نظیر پارگی و ترشح پروتز و انقباض کپسولی وجود ندارد. در تزریق چربی برش های کوچک ایجاد می شود که حداقل بافت همبند جای زخم و یا گوشت اضافه را به وجود می آورد. ممکن هست بر روی غربالگری سرطان تاثیر بگذارد و در این روش دو نقطه از بدن به طور همزمان درمان می شود.

حال آن که با پروتز سینه می توان تعییرهای چشم گیری را ایجاد کرد و از این حد فراتر رفت. نتایج این روش نیز هر چند بلند مدت است اما باید هر ده تا دوازده سال یک بار تعویض شود. در مقابل بعد از انجام جراحی گاهی نتیجه کاملا غیرطبیعی است. برخی خانم ها با موج دار شدن و با چروک خوردن پوست مواجه می شوند و برخی دیگر افراد حس می کنند پروتز سینه شان بیش از اندازه سفت است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی پروتزهای سینه بسیار ایمن تر شده است. با این حال خطر پارگی پروتز سینه و یا ترشح آن وجود دارد و مشکلات آتی مرتبط با سفت شدن سینه اطراف پروتز نیز از مشکلات و عوارض جراحی پروتز سینه می باشد. در این روش باید برش های گسترده تری ایجاد شود و به همین خاطر جای زخم پس از جراحی مشخص تر است. در این جراحی باید برش های بسیار بزرگتر باشد. در این روش جراحی اختلالی در نتایج ماموگرافی ایجاد نمی کند. دوران بهبود تزریق چربی به سینه با دوران بهبود جراحی پروتز یکی می باشد.

سولات رایج در مورد تزریق چربی

 • ماندگاری تزریق چربی تا چه حد است؟

میزانی از چربی تزریق شده که می ماند از فرد به فرد متفاوت هست بدین معنا که ده تا هفتاد درصد از میزان چربی تزریق شده خواهد ماند. به طور مثال اگر پانصد سی سی چربی تزریق شده ممکن هست تنها پنجاه درصد آن باقی بماند یا ممکن هست تا هفتاد درصد آن یعنی سیصد و پنجاه سی سی برای فرد ماندگاری داشته باشد. بعد از تزریق معمولا تورمی در آن ناحیه وجود دارد که به مرور ظرف مدت یک هفته برطرف می شود و سپس از حجم چربی تزریق شده به مرور کاسته می شود اگر چربی تزریق شده تا پنج ماه دوام بیاورد دیگر با اطمینان می شود گفت که دائمی خواهد بود.

 • آیا میدانستید سرنگ های سانتریفوژ شده حاوی چه موادی هستند؟
  • روغن
  • چربی
  • سلول های بنیادی
  • خون سرم و ماده بیحس کننده

  فقط در قسمت میانی که سلول های چربی زنده و سلول های بنیادی هستند جهت تزریق چربی مورد استفاد قرار می گیرند.

 • آیا امکان دارد سینه را با چربی بزرگ کرد؟بله این امکان وجود دارد و در دنیا انجام می شود و علیرغم اینکه مسئله ای مطرح شده که اگر سلول سرطانی در سینه وجود داشته باشد شاید آن چربی تحریکش بکند ولی کاری نیست که قدغن باشد اگر تزریق چربی به سینه بدرستی انجام شود نتیجه خیلی قشنگ و طبیعی می توانیم داشته باشیم. میزان چربی برای بزرگ کردن سینه در خانم ها بسیار زیاد هست.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص بهترین دکتر تزریق چربی در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

0/5 (0 نظر)
دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه