درمان اسکار با میکرونیدلینگ

درمان اسکار با میکرونیدلینگ

اسکار، جای جوش ، فرورفتگی و تورفتگی پوست یکی از مشکلاتی می باشد که افراد بسیاری با آن مواجه هستند، با توجه به شدت اسکار و عمق آن میتوان از روش هایی استفاده کرد که بتوان زیبایی پوست را بازگرداند و پوست صاف و شادابی داشت . یکی از روش هایی که برای برطرف کردن این مشکلات پوستی بکار گرفته می شود میکرونیدلینگ است . در اسکارهایی که عمق متوسطی دارند با میکرونیدلینگ می توان بطور کامل مشکل را برطرف کرد .

درمان اسکار با میکرونیدلینگ
درمان اسکار با میکرونیدلینگ

نحوه انجام میکرونیدلینگ

در میکرونیدلینگ از دستگاه مخصوصی استفاده می شود که مجهز به سوزن های متعددی است

زمانی که سوزن های میکرونیدلینگ در عمق مناسبی از پوست با قدرت مشخصی وارد می شوند باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردند و در نتیجه انجام این کار کلاژن و آلاستین جدید ساخته می شود.

سوزن های تعبیه شده در دستگاه میکرونیدلینگ باید در عمق مناسبی از پوست وارد شوند ، نفوذ سوزن باید به گونه ای باشد که در داخل پوست خونریزی های ظریفی ایجاد شود دوران نقاهت بعد از میکرونیدلینگ بسیار کوتاه مدت می باشد با استفاده از این روش شکافت های ریزی در لایه اپیدرم پوست ایجاد می شود اما به هیچ عنوان این لایه تخریب نمی شود بنابراین اپی تلیال در مدت زمان کوتاهی بازسازی شده و در نتیجه جای اسکار و جای جوش از بین می رود  .

نتیجه گیری

با واردشدن سوزن های ظریف میکرونیدلینگ در لایه اپیدرم و درم پوست میلیون ها میکروکانال ایجاد می شود و پوست برای ترمیم این کانال ها شروع به ساخت کلاژن و آلاستین جدید می کند و در نتیجه جای اسکار و فروفتگی ها پر می شوند و این ناحیه از پوست هم سطح با نواحی دیگر می شود . برای از بین بردن اسکار روش های دیگری مانند سابسیژن، لیزر فرشکنال co2 و میکردرم بکار گرفته می شود، همانطور که گفته شد با توجه به نوع اسکار روش مناسب انتخاب می شود یا ترکیبی از روش ها مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال در اسکار های عمیق روشی که بکار گرفته می شود روش سابسیژن است که از یک سوزن نازک به نام کانولا برای جداسازی چسبندگی های بین پوستی استفاده می شود .

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه