سوالات متداول در سابسیژن

سوالات متداول در سابسیژن

 

سوالات متداول در سابسیژن
سوالات متداول در سابسیژن

سوزن های سابسیژن به چه شکلی وارد پوست می شود ؟

سوزن های مورد استفاده در سابسیژن سوزن های ظریفی هستند که به سطح پوست وارد شده و تا عمق معینی می روند و با وارد کردن فشار اندک و حرکات پی در پی شکافت را ایجاد می نماید . با وارد شدن این سوزن ها به عمق مورد نظر و ایجاد شکاف لازم و ترمیم این شکاف پوست کلاژن و الاستین جدید تولید می کند .

تعداد جلسات درمانی با استفاده از سابسیژن چقدر می باشد؟

تعداد جلسات درمانی سابسیژن به عوامل مختلفی مانند شدت اسکار بستگی دارد به طور معمول تعداد جلسات درمانی سابسیژن 2 یا 3 جلسه به فاصله 6 هفته می باشد . در مواردی که شدت اسکار اندک باشد شاید با یک جلسه درمانی بتوان نتایج مطلوبی را دریافت کرد .

کاربرد سابسیژن در چه مواردی می باشد ؟

سابسیژن در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و با از بین بردن جای اسکار ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد می نماید . ممکن است در برخی از افرادی که مبتلا به آبله مرغان شده اند جای اسکار باقی مانده از این بیماری با گذشت زمان برطرف نشده باشد که با استفاده از سابسیژن می توان این جای اسکار را از بین برد .

محل گزش حیوان در برخی از افراد منجر به برجای ماندن اسکار می شود که می توان با سابسیژن آن را از بین برد . برخی از جوانان با مشکل جوش های نوجوانی و جوانی مواجه هستند که برخی از این جوش ها عمیق می باشند و جای آن ها از بین نمی رود، با استفاده از سابسیژن می توان جای جوشگاه ها را از بین برد و ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد کرد .

آیا سابسیژن با درد و خونریزی همراه است ؟

یکی از سوالات متدوالی که در رابطه با سابسیژن پرسیده می شود، این است که آیا درد زیادی را در سابسیژن باید تحمل کرد یا خیر ؟

سابسیژن با بی حسی موضعی انجام می شود بنابرین فرد در این روش درمانی دردی را احساس نمی کند و یا درد خفیف می باشد که ناراحتی را به همراه نمی آورد . ممکن است در حین جراحی خون ریزی مشاهده شود اما بعد از آن به هیچ عنوان خونریزی مشاهده نمی شود بنابرین نگرانی در رابطه با درد و خونریزی این روش درمانی نداشته باشید .

آیا سابسیژن عارضه ای دارد ؟

در گذشته بدلیل اینکه از سوزن های ضخیمی در سابسیژن استفاده می شد بیمار درد بیشتری را تحمل می کرد و همچنین تورم و کبودی بیشتری بعد از این جراحی مشاهده می شد اما امروزه بدلیل استفاده از سوزن های کانولا که بسیار ظریف هستند این عوارض مشاهده نمی شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دکتر پوست خوب در غرب تهران مراجعه نمایید .

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه