سوالات متداول در مورد میکرودرم ابریژن

سوالات متداول در مورد میکرودرم ابریژن

 

سوالات متداول در مورد میکرودرم ابریژن
سوالات متداول در مورد میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن چیست ؟

یکی از روش های جوانسازی پوست میکرودرم ابریژن است که با لایه برداری و پاکسازی پوست موجب شادابی و جوانسازی پوست می شود .

 این روش چگونه موجب جوانسازی پوست می شود؟

یکی از سوالات متداولی که از دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو پرسیده می شود نحوه کار میکرودرم ابریژن است و اینکه این روش چگونه موجب جوان سازی پوست می شود .

در این روش با استفاده از یک وسیله مخصوص یک ماده به ضرر به نام کریستال های آلومینیوم اکسید بروی پوست پاشیده می شود که کریستال های موجود در این ماده بی ضرر با سابیده شدن بروی پوست باعث از بین رفتن بافت های مرده پوست و جدا شدن این سلول ها از پوست می شوند و در نتیجه این امر پوست صورت ترمیم می شود و ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد می شود.

در واقع میکرودرم ابریژن با ایجاد لایه ای جدید از سلول های پوستی موجب افزیش کلاژن و الاستین پوست  و در نتیجه طراوت و جوانسازی پوست می شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای میکرودرم ابریژن هستند؟

میکرودرم ابریژن در رفع جای جوش، رفع لکه های پیری یا کبدی و از بین بردن جای اسکار و آبله مرغان بسیار تاثیر گذار می باشد و افرادی که با این مشکلات مواجه هستند می توانند با استفاده از این روش ظاهر زیبایی را در پوست خود ایجاد نمایند و به پوست شاداب و جوانی دسترسی پیدا کنند. انجام این روش از جوانسازی پوست در افرادی که مبتلا به درماتیت پوستی، اگزما، آکنه فعال و روز آسه هستند توصیه نمی شود .

آیا در هنگام میکرودرم ابریژن دردی احساس می شود؟

در این روش از جوانسازی پوست فرد به هیچ عنوان دردی را حس نمی کند زیرا بروی پوست کریستال های آلومینیوم اکسید به آرامی مالیده می شوند و در نتیجه فرد دردی را احساس نمی کند .

آیا بعد از میکرودرم ابریژن لازم است که مراقبت خاصی صورت گیرد؟

تا جایی که ممکن است باید از قرار گرفتن در زیر نور آفتاب خودداری نمایید و از کرم های لایه بردار و ضد لک استفاده ننمایید و به مدت 1 تا 2 روز توصیه می شود که آرایش نکنید .

هر جلسه درمانی با میکرودرم ابریژن چه مدت زمان طول می کشد؟

به طور معمول بین 15 تا 20 دقیقه هر جلسه میکرودرم ابریژن طول می کشد . اما ممکن است با توجه به وسعت ناحیه ای که نیاز به میکرودرم ابریژن دارد این مدت زمان بیشتر طول بکشد .

چند جلسه درمانی نیاز است تا بهترین نتیجه را از این روش جوانسازی پوست دریافت کرد؟

باید توجه نمایید که به طور کامل دوره های درمانی میکرودرم ابریژن را سپری نمایید این روش از جوانسازی پوست نیاز به 5 تا 12 جلسه درمانی دارد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دکتر پوست خوب در غرب تهران مراجعه نمایید .

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه