عفونت های قارچی پوستی

عفونت های قارچی پوستی

عفونت قارچی کچلی

از نشانه های این عفونت زخمی دایره شکل می باشد که مسطح و به رنگ قرمز است، عفونت قارچی کچلی نوعی عفونت قارچی روی پوست است که اغلب با پوسته پوسته شدن پوست همراه است.

عفونت قارچی پوستی

عفونت قارچی پوستی

عفونت قارچی مخمر

عامل بروز عفونت قارچی مخمر قارچ شبه مخمری به نام کاندیدا می باشد، زمانی که مخمر روی پوست رشد می کند عفونت قارچی مخمر بروز می نماید و موجب خارش، پوسته پوسته شدن و قرمزی پوست می شود . این عفونت پوستی واگیر دار نمی باشد، عفونت قارچی مخمر تقریبا تمامی سطح پوست را درگیر می کند اما زیر بغل و کشاله ران از نواحی می باشد که بیشتر تحت تاثیر این عفونت قرار می گیرد .

عفونت قارچی مخمر در افرادی که اضافه وزن دارند و چاق می باشند بیشتر بروز می نماید همچنین در افرادی که به دیابت مبتلا هستند بروز این عفونت رایج تر است .

علائم عفونت قارچی مخمر

عفونت های قارچی مخمر در هر قسمت از بدن علائم مختلفی دارند، برجستگی های شبیه به جوش که در برخی از موارد مایع زرد رنگ از ان تراوش می کند از نشانه های عفونت های قارچی پوستی می باشد که ممکن است همراه با خارش یا سوزش باشد. چرک کردن ، سفید یا زرد شدن ناخن ها و ورم کردن ناخن ها می تواند از علائم عفونت قارچی مخمر بروی ناخن ها باشد . در صورتی که این علائم را مشاهده کردید و احساس درد شدیدی داشتید نسبت به آن بی توجه نباشید و برای درمان به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو در این زمینه و درمان عفونت قارپی پوست و ناخن می تواند مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد .

درمان عفونت قارچی مخمر

درمان عفونت قارچی مخمر بستگی به نوع ان دارد، با استفاده از دارو درمانی می توان عفونت قارچی مخمر روی پوست را درمان کرد. در صورتی که علائم عفونت قارچی را بروی پوست خود مشاهده کردید حتما به یک متخصص پوست مراجعه نمایید تا درمان های لازم صورت گیرد، در مواردی که عفونت قارچی شدید باشد می توان برای درمان از داروهای ضد قارچی خوراکی استفده کرد.

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع