لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

یکی از مباحث داغی که امروزه در بین افراد مورد بحث قرار گرفته است کاهش سریع وزن می باشد. می توان گفت یکی از روش های برطرف کردن چاقی موضعی جراحی های لیپوماتیک است. افرادی که از چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم رنج می برند لیپوماتیک شکم مناسب ترین روش است.

شکم یکی از نواحی بدن می باشد که تجمع چربی در این ناحیه سبب برهم خوردن تناسب اندام می شود، با لیپوماتیک که یک روش کاملا کم تهاجمی می باشد می توان به راحتی چربی های تجمع کرده در این ناحیه بدن را استخراج کرد.

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک

لیپوماتیک جراحی موضعی می باشد و بدون درد و بیهوشی است به گونه ای که می توان چربی های اضافی در برخی از نواحی بدن را خارج کرد. لیپوماتیک روشی است که برای کم کردن حجم و سایز بدن به کار می رود. در این روش از امواج متراسومی استفاده می کنند و خوشبختانه خطر آمبولی بسیار کم است ولی باید در مراکز مجاز و توسط افراد خبره، کارآزموده  و متخصص جراح پلاستیک انجام شود.

لیپوماتیک نوعی پیکر تراشی است که در یک جلسه با استفاده از این روش می توانیم به اندام دلخواه خود دست یابیم. این روش نیاز به پوست کشی و لیفت بعدی را کاهش می دهد. لیپوماتیک یک روش بدون عارضه است و نتایج آن غیر قابل بازگشت است.

نحوه لیپوماتیک شکم

برای انجام لیپوماتیک شکم از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود و جراحی بصورت باز نمی باشد، دستگاهی که مورد استفاده قرار می گیرد مجهز به یک لوله به نام کانولا است که وظیفه تخریب چربی را برعهده دارد، این لوله با قدرت خاصی از طریق یک شکاف بسیار ریز وارد بدن می شود، لوله کانولا بسیار ظریف می باشد حرکات چرخشی این لوله چربی را تخریب می کند و با قدرت مکش چربی از بدن استخراج می شود.

یکی از نگرانی های افرادی که لیپوماتیک می کنند این است که بعد از استخراج چربی، پوست افتاده و آویزان شود در صورتی که این نگرانی کاملا بی مورد می باشد زیرا به هیچ عنوان بعد از لیپوماتیک پوست حالت افتاده و آویزانی پیدا نمی کند زیرا دستگاه مورد استفاده در لیپوماتیک خاصیت لیفتینگ پوست دارد. از دیگر مواردی که سبب نگرانی متقاضیان آن می شود این است که آیا لیپوماتیک درد دارد؟ می توان گفت لیپوماتیک یک روش بدون درد به شمار می آید.

مزایای لیپوماتیک شکم

با انجام این عمل به راحتی می توان از شر چربی هایی که در شکم تجمع کرده است و باعث برهم خوردن تناسب اندام شده است رهایی پیدا کرد، از مزایای این عمل می توان به برجای نماندن اسکار اشاره کرد زیرا در این روش به هیچ عنوان برشی زده نمی شود بلکه یک شکاف بسیار ریز ایجاد می شود که به مرور زمان جای آن از بین می رود بنابراین نگرانی در رابطه با جای زخم نداشته باشید.

لیپوماتیک یک روش کم تهاجمی می باشد که همانطور که گفته شد با استفاده از یک لوله مخصوص به نام کانولا چربی ها را تخریب می کند. لازم به ذکر است که این دستگاه مجهز به سنسور می باشد با استفاده از این دستگاه چربی های ناحیه ای که در نظر گرفته می شود تخریب می شود و به سایر بافت های  بدن هیچ گونه آسیبی وارد نمی شود. از دیگر مزایای لیپوماتیک می توان به دوران نقاهت کوتاه مدت آن اشاره کرد، بدلیل اینکه در این جراحی برشی ایجاد نمی شود و با حداقل تهاجم چربی از بدن استخراج می شود نیاز به استراحت طولانی مدت نمی باشد و فرد بعد از گذشت مدت کوتاهی می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد.

محاسبه وزن ایده آل

یکی از مسائل لیپوماتیک بررسی وزن ایده آل است تا مشخص شود چه افرادی مناسب لیپوماتیک هستند و چه افرادی نیستند. اصطلاحی به نام BMI  داریم که محاسبه آن به صورت وزن تقسیم بر مجذور قد به متر حاصل می شود و یک عدد بدست می آید. این محاسبه برای زنان و مردان مساوی است.معیار BMI :

  • 19-25 مناسب
  • 25-30 کمی اضافه وزن
  • 30-35 چاق
  • بالای 35 بسیار چاق
شکم یکی از نواحی بدن می باشد که تجمع چربی در این ناحیه سبب برهم خوردن تناسب اندام می شود. افرادی که از چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم رنج می برند لیپوماتیک شکم مناسب ترین روش است.  دکتر طناز فخیم متخصص و جراح پوست، مو و زیبایی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

سن مناسب برای جراحی لیپوماتیک

سن مناسب برای جراحی لیپوماتیک شکم معمولا بالای بیست سال است و محدودیت ندارد ولی باید افراد در هر سن و با هر شرایطی تحت نظر پزشک متخصص بررسی ها لازم را انجام دهند.

مراقبت های پس از جراحی لیپوماتیک شکم

  • استراحت مطلق

استراحت مطلق پس از جراحی در چند ساعت اولیه ضروری است، یعنی فرد پس از عمل لیپوماتیک باید از انجام هر گونه فعالیتی خودداری کند.

  • انجام ندادن ورزش و حتی رانندگی

افراد باید تا بیست و چهار ساعت پس از جراحی لیپوماتیک شکم از فعالیت های ذکر شده خودداری کنند. البته فرد می تواند بر حسب تمایل یک پیاده روی کوتاه داشته باشد.

  • شل شدن پوست ناحیه شکم

این نکته یکی از اساسی ترین نکات پس از جراحی لیپوماتیک به شمار می آید. اگر فرد پس از جراحی با شلی اولیه زیاد پوست شکم مواجه شد بهتر است سه الی پنج روز از نشستن به حالت نود درجه پرهیز کند. در این مدت بهتر است داراز بکشد، راه برود و یا برای نشستن لم بدهد.

هزینه لیپوماتیک شکم

یکی از سوالات شایع در بین افراد اطلاع از هزینه جراحی لیپوماتیک شکم است می توان گفت هزینه جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله میزان چربی اضافی بدن در ناحیه مورد نظر و ناحیه تحت درمان . به طور مثال هزینه لیپوماتیک در ناحیه شکم با لیپوماتیک بازوها و کمر متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص متخصص پوست خوب در تهران به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک کمر

سوالات متداول جراحی لیپوماتیک

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس سریع