لیپوماتیک

لیپوماتیک

یکی از روش های متداول کاهش وزن سریع موضعی جراحی لیپوماتیک است . لیپوماتیک یک روش جدید است که برای کم کردن حجم و کاهش سایز بدن به کار می رود که از امواج متراسومی استفاده می کند . در این مقاله قصد داریم به مطالب ذیل بپردازیم .

 • عوارض لیپوماتیک
 • هزینه لیپوماتیک
 • لیپوماتیک در تهران
 • کمترین هزینه لیپوماتیک
لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک به صورت موضعی و بدون درد جراحی می شود . جراحی لیپوماتیک در یک جلسه انجام می شود . با انجام لیپوماتیک نیاز به پوست کشی و لیفت بعدی را کاهش می یابد . چون اثر بسیاری در کم کردن حجم بدن دارد و پوست را نزدیک به حالت اولیه می کند در نتیجه نیاز به لیف کمتر می شود .

انجام لیپوماتیک به منظور کاهش وزن نیست و یک عملی است که برای تغییر سایز بدن و از بین بردن جربی های موضعی انجام می شود و افراد نباید توقع کاهش وزن چندان داشته باشند . پزشک باید بیمار مناسب برای این نوع جراحی انتخاب کند و بیمار با توده بدنی بالای 35 مناسب جراحی لیپوماتیک نیست .

لیپوماتیک چربی هایی که در قسمت پهلو و یا شکم و ران ها انباشته شده اند را از بین می برد . اما در این روش چربی های انباشته شده را نمی سوزانند در حالی که تمامی سلول های چربی که زیر پوست هستند را بدون هیچ گونه خطری تخلیه می کند .

حتی یکی از دلایلی که این روش را از دیگر روش ها متمایز می کند این است که میتوانید چربی های تخلیه شده را در نواحی که احتیاج به چربی دارد تزریق کنید .  این روش لاغری هیچ گونه ضرر یا خطری برای فرد ندارد . شکم باسن بازو لگن زانوها و …. می توان با این روش جراحی کرد .

عوارض لیپوماتیک

جراحی لیپوماتیک (لیپوماتیک شکم،لیپوماتیک کمر و…) هیچ نوع عارضه ای ندارد و خوشبختانه خطر آمبلی آن بسیار کم است منتها در مراکز جراحی مجاز باید انجام شود و توسط افراد خبره و کارآزموده و متخصص انجام شود . تمام اعمال جراحی مخصوصا اعمالی که با وزن بالا انجام می شوند می تواند همراه با عوارضی همچون آمبلی باشد . مهمترین نکته اینکه کسی که این جراحی را انجام می دهد باید جراح باشد و مراجعه به متخصص پوست می تواند از بروز عوارض این چنینی جلوگیری شود .

به جراعت می توان گفت بیشتر مرگ و میر وعوارض در مواقعی اتفاق افتاده است که  توسط افراد غیر متخصص و در کلینیک های غیر مجاز انجام شده است .

افرادی که برای این عمل جراحی واجد شرایط هستند

 • افرادی که تحت هیچ شرایطی قادر به ورزش کردن نیستند .
 • افرادی که از چاقی زیاد رنج می برند .
 • افرادی که فقط یک قسمت از بدن آن ها چاق هست .
یکی از روش های متداول کاهش وزن سریع موضعی جراحی لیپوماتیک است . لیپوماتیک یک روش جدید است که برای کم کردن حجم و کاهش سایز بدن به کار می رود که از امواج متراسومی استفاده می کند . دکتر طناز فخیم متخصص پوست و مو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و مشکلات پوست و مو می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ٤٤٨٢٤٠٨٢ تماس بگیرید یا به آدرس کانال اینستاگرام مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک

 • استراحت مطلق
 • به مدت 18 ساعت از رانندگی خودداری کند .
 • پیاده روی کوتاه توصیه می شود .
 • بنابر نظریه پزشکان بیمار باید تا می تواند دراز بکشد یا راه برود یا اگر میخواهد بنشیند به این صورت باشد که برای نشستن لم بدهد .
 • اگر فرد میخواهد ورزش را شروع کند توصیه می شود در هفته های اولیه بعد از جراحی لیپوماتیک این کار انجام نشود.
 • اگر فرد علائم عفونت و یا تب و یا حتی ترشحاتی که با بو همراه است را در خود دید حتما باید به پزشک خود اطلاع بدهند .
 • بعد از عمل تنها باید به مدت 2 هفته گن استفاده کنید . تورمات بعد از جراحی به مرور زمان از بین می روند .
 • بعد از عمل جراحی لیپوماتیک حتما باید سبک زندگی بیمار تغییر کند و روزانه باید چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت ورزش کند .
 • رژیم کم کالری مصرف کند و آن الگو و سبک زندگی قبلی فرد تغییر کند وگرنه آن نتیجه مناسبی که مد نظر فرد بوده بدست نخواهد آمد .
 • حمام کردن و مراقبت از زخم

برای جلوگیری از عفونت بیمار باید بریدگی ها را تمیز نگه دارد . بیمار می تواند بعد از 48 ساعت اول به تعداد دفعات یک یا دو بار در روز استحمام کند .

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

لیپوماتیک با لیپوساکشن متفاوت است . لیپوساکشن مدت زمان زیادی است که برای خارج کردن چربی اضافی از بدن به کار می رود ولی خطر ابتلا به آمبلی دارد .  خطر آمبولی در لیپوماتیک بسیار کم تر از لیپوساکشن است .

هزینه لیپوماتیک

از جمله عواملی که برای عموم افراد مورد پرسش قرار می گیرد هزینه جراحی لیپوماتیک است . هزینه لیپوماتیک به عوامل متعددی همانند: میزان چربی اضافی بدن در ناحیه مورد نظر و محل جراحی بستگی دارد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به دکتر پوست خوب در غرب تهران مراجعه نمایید .

لیپوماتیک کمر

لیپوماتیک بازوها

لیپوماتیک غبغب

مزایای لیپوماتیک

سوالات متداول جراحی لیپوماتیک

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس سریع