ملاسما

ملاسما

ملاسما ، عارضه شایعی است که مربوط به اختلالات سیستم رنگیزه پوست می شود. این عارضه بیشتر در افراد 30 تا 55 سال، و در قسمت های از پوست دیده می شود که بیشتر در معرض نور خورشید هستند، مانند گونه ها، گیجگاه، بالای لب و چانه. بارداری، مصرف قرص های ضد بارداری و اشعه UV از علل به وجود آمدن لک های پوستی و یا ملاسما هستند. استفاده از لیزر، به رفع این مشکل کمک می کند.

هدف از این مطالعه، بررسی اثرات درمانی کرم هیدروکینون + لیزر Nd: YAG به همراه یا بدون استفاده از لیزر CO2 فراکشنال، می باشد.

ملاسما

ملاسما

در این بررسی، بیماران ابتدا از نظر داشتن ملاسما، توسط متخصص پوست معاینه و بررسی شدند. در جلسه اول، توضیحات اولیه و نحوه استفاده از کرم هیدروکینون به بیماران داده شد. جهت مطمئن شدن از عدم نشانه های آلرژی و حساسیت، از بیماران خواسته می شود تا کرم را به مدت 48 ساعت بر روی نواحی داخلی بازوی خود بمالند. در صورت عدم حساسیت، افراد بایستی کرم را به مدت 10 روز، و یک بار در شب بر روی ضایعات ملاسما بزنند. به این افراد توصیه می شود که از کرم های ضد آفتاب با SPF 25 استفاده کنند.

جلسه دوم مشاوره، 2 هفته بعد از استعمال کرم هیدروکینون است.

ضایعات ملاسما، با توجه به تقارن صورت به دو قسمت تقسیم می شوند. کرم هیدروکینون بر روی هر دو قسمت زده می شود، یک قسمت با لیزر CO2 فراکشنال درمان می شود و قسمت دیگر فقط با لیزر YAG.

افراد بعد از  لیزر درمانی هر 6 هفته یک بار معاینه می شوند. دوره درمان 12 هفته طول می کشد، و در طول این مدت، کرم روزی یک بار و لیزر درمانی هر 6 هفته یک بار استفاده می شود. سپس، ضایعات ملاسمای صورت بررسی می شود.

هدف از این مطالعه، بررسی اثرات استفاده از کرم هیدروکینون با و بدون لیرز CO2  فراکشنال است. نتایج به دست آمده نشان می دهد، روش درمانی کرم هیدروکینون + لیزر Nd: YAG + CO2 فراکشنال، موثر تر از شیوه درمانی کرم هیدروکینون +  لیزر   Nd: YAG است.

عوارض جانبی مانند خارش، راش های پوستی، افزایش و کاهش رنگدانه پوستی  و سرخی پوست، تنها در 5.6% افراد دیده شد.

برخی از خدمات دکتر فخیم متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

تزریق ژل

جوانسازی پوست

راه های ارتباطی دکتر فخیم متخصص پوست و مو

شماره های تماس: 44849534-44824082-09123180244

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر فخیم متخصص پوست

 

 

دکتر طناز فخیم

متخصص و جراح پوست و مو، لیزر، کاشت مو اخذ مدرک دکترای حرفه ای پزشکی (دوره عمومی) از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران سابقه شرکت در کنگره های بین المللی زیر نظر برترین اساتید آمریکایی و اروپایی دارای سرتیفیکیت های متعدد مربوط به دوره های ویژه در زمینه لیزر و تکنیک های نوین زیبایی و درمانی

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس سریع